Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Moderátor loveckého pořadu byl obviněn z pytláctví. Zabil i medvěda

Magazín

  7:54
ANCHORAGE - Moderátor populárního loveckého pořadu v jedné z amerických televizí byl obviněn z pytláctví kvůli dílům natáčeným v minulých letech na Aljašce. Podle prokuratury tato show prezentovala několik případů, kdy byla zvířata ulovena bez povolení, uvedla agentura AP.

Grizzly je považován za jeden z mnoha poddruhů medvěda hnědého foto: www.hedvabnastezka.czReuters

Televizní stanice Sportsman Channel ve svém pořadu The Syndicate přináší záběry lovených zvířat, což je většinou v souladu se zákonem. Federální prokurátorka Karen Loefflerová však na pondělní tiskové konferenci řekla, že řadu let mohli diváci sledovat i nelegální lov zvířat. „Obvinění poukazují na pět let zdokumentovaného nelegálního vybíjení divokých zvířat, které zahrnuje přes dvě desítky velkých zvířat,“ prohlásila Loefflerová.

Moderátor pořadu Clark Dixon byl proto obviněn z několika trestných činů. Mimo jiné prý bez patřičné licence zabil medvěda grizzlyho či falšoval své údajné bydliště na Aljašce, aby mohl těžit z loveckých výhod pro místní obyvatele.

Dánský moderátor zabil králíka v živém vstupu. Chtěl tím rozvířit debatu

Vedle něho čelí obvinění z méně závažných porušení zákona několik dalších lidí včetně jeho otce, který údajně poskytl k lovu své letadlo. Mezi nelegálně zabitými zvířaty byli kromě medvědů i losi, sobi polární či divoké ovce.

Natáčení lovu na Aljašce už podle AP stálo v nedávné minulosti vysoké pokuty jiné lidi známé z amerických médií. Bývalá rocková hvědza Ted Nugent dostal dvouletou podmínku a pokutu 10.000 dolarů (240.000 korun) za to, že v roce 2009 nelegálně zastřelil medvěda pro natáčení své televizní show. Bývalý hráč týmu amerického fotbalu Miami Dolphins Larry Csonka zase v roce 2006 zaplatil 5000 dolarů za to, že bez povolení natáčel na Aljašce lovecký pořad.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat