Neděle 25. února 2024, svátek má Liliana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Mrtvý mýval ležel hodiny na ulici. Vznikl u něj pomníček, dostal i poslední cigaretu

Magazín

  13:34
Nafouklá mrtvolka mývala se stala symbolem laxnosti města Toronta. Ani po více jak 15 hodin od nahlášení uhynulého zvířete specialisté z kafilérie nezasáhli. U chlupatého nebožtíka tak vznikl provizorní památníček s kytkami a přáníčky.

Mrtvý mýval se stal hitem na sociálních sítích. foto: instagram.comReprofoto

Aktivní občan Jason Wagar si ve čtvrtek ráno všiml na ulici v Torontu pošlého mývala a přes Twitter na jeho mrtvolku upozornil správu města. „Na chodníku v ulici 819 Yonge na rohu od kostela je mrtvý mýval,“ napsal. Reakce přišla do čtvrt hodiny. „Děkujeme za upozornění. Na místo jedou specialisté z kafilérie,“ odepsal účet města Toronta.

Kolem poledne byl ale mýval stále na chodníku. Někdo k němu ale přidal vzkaz. „Vydrž drahý mývale. Pomoc od města už je na cestě.“

Raccoon update: he's still here. Someone has written him a card.

Fotka zveřejněná uživatelem Emily Taylor (@emilyjs5),

Ani po šesti hodinách město nedokázalo mrtvolu zvířete odstranit. U mývala tak začal vznikat pomníček. Objevila se jeho fotka v decentním rámečku a do tlapek mu někdo vtiskl růži.

Akce recesistů nezůstala bez odezvy. Radní Toronta a aktivní uživatel Twitteru Norm Kelly osobně požádal město, aby mývala odstranilo. „Prosím, aby pracovníci toho mývala odvezli,“ tweetnul. Městský twitterový účet po čtyřech minutách zareagoval. „To je nedůstojné. Znovu jsme informovali kafilérii.“

Ale i tak se nic nestalo. Po dvou hodinách byl mrtvý mýval stále na chodníku. U pomníčku se objevilo přání a objevil se papír s hashtagem #deadraccoonto. Příběh tak mohli jednodušeji sledovat další uživatelé a osud zvířete se stal masově sledovaným.

Hodiny plynuly. U nehybného tělíčka se začaly množit vzkazy přející klidné spočinutí.

Odpoledne se u jeho nafouklé mrtvolky objevily už tři květiny a někdo mu do packy vložil poslední cigaretu.

Ignorace kafilerie

Dvanáct hodin a stále žádná reakce od kafilérie. Lidé začali městskou službu popohánět prosebnými vzkazy na Twitteru.

Radní Kelly začal nad situací vtipkovat. „Obyvatele budou požádáni, aby na počet mrtvému mývalovi večer otevřeli víka zelených popelnic,“ napsal.

Mrtvola nezmizela ani po západu slunce a chlupaté tělíčko ozářily plamínky svíček, které lidé přinesli na mývalovu počest.

Reakce na akci se různí. Někdo vzal spontánní pomníček zvířeti jako dobrý vtip. Jiní lidé se pohoršovali, že je to vůči uhynulému mývalovi nedůstojné. Na příběh upozornil server BuzzFeed.

Autor:

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...