Středa 17. srpna 2022, svátek má Petra
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž v Austrálii se popral s několika divokými psy. Jeden z nich vláčel v zubech jeho malého syna

Magazín

  15:18
Sydney (Australia) - Hrozivý zážitek jako z filmového plátna má za sebou rodina z Austrálie. Při táboření poblíž Fraser Island v severovýchodní části kontinentu se totiž otec probudil kvůli křiku svého čtrnáctiměsíčního syna. Téměř okamžitě zjistil, že batole není v karavanu, ve kterém rodina přespávala. Paniku navíc umocňovalo to, že se křik dítěte vzdaloval. Ukázalo se, že ho v zubech vláčí divoký pes dingo.

Divoký pes dingo žije jen v Austrálii a některých oblastech jihovýchodní Asie. foto: Reuters

Otec vyběhl ven z obytného automobilu, kde dítě se zvířetem zahlédl,  informoval The Sydney Morning Herald. Kolem se údajně pohybovala celá smečka. Otec jedné z šelem dítě vytrhl z tlamy a ostatní odehnal.

Dítě bylo převezeno helikoptérou do nemocnice a podle dostupných informací je ve stabilizovaném stavu. Podle informací ABC News utrpěl čtrnáctiměsíční chlapec vážná zranění včetně frakturu lebky, která si vyžádají několik operací. V ohrožení života však není. Dle pilota záchranného vrtulníku Franka Bertoliho by dítě nemělo šanci, kdyby jeho otec tak rychle nezasháhl. 

„Chceme poděkovat všem, kteří se podíleli na záchraně našeho syna, včetně záchranářů a týmu v nemocnici,“ uvedli rodiče v prohlášení pro média s tím, že žádají o respektování soukromí.

V Austrálii šlo už o třetí útok divokých psů dingo na člověka za rok 2019. V lednu byl pokousán šestiletý chlapec, v únoru zase devítileté dítě se svou matkou. Všechny případy zatím dopadly dobře, přesto úřady varují, aby v oblastech, v nichž se psi vysktují, dbali na zvýšenou opatrnost. 

Autor:

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!