27. července 2019 12:36, aktualizováno  13:46 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Na Baltu se převrhla plachetnice s německým exprezidentem. Z vody ho vytáhli záchranáři

Bývalý německý prezident Joachim Gauck | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý německý prezident Joachim Gauck | foto: Reuters

BERLÍN Někdejší německý prezident Joachim Gauck se v pátek po plavbě po Baltském moři dostal do problémů, když se jeho malá plachetnice převrhla, z vody ho museli vytáhnout záchranáři. Devětasedmdesátiletý Gauck, který byl do roku 2017 hlavou státu, při incidentu neutrpěl žádné zranění.

Gauck, který je znám jako vášnivý jachtař, se vydal na plavbu u meklenburského letoviska Wustrow, kde vyrůstal. S plachetnicí nevyplul na otevřený Balt, ale na lagunu Saaler Bodden. Loď se podle záchranářů převrhla u rákosin v místě, kde byla hloubka asi 90 centimetrů. Plachetnice skončila na boku. Agentura DPA poznamenala, že v oblasti v té době panoval silný vítr.

Z vody Gaucka vytáhli němečtí námořní záchranáři. Do akce byli ale povoláni také místní hasiči a záchranářský vrtulník. Záchranáři podle portálu Spiegel Online uvedli, že na převrácenou loď je upozornili svědci události.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!