Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Modelky s křídly. Značka Victoria’s Secret má jen hrstku andílků a pečlivě vybírá

Magazín

  6:44
Na přehlídce Victoria’s Secret uvidíte spoustu modelek s křídly. Rozhodně to ale neznamená, že by byly všechny andílky Victoria‘s Secret. Modelky označované za andílky mají totiž se světoznámým výrobcem spodního prádla speciální smlouvy stanovující zvláštní povinnosti, které řadové modelky předvádějící pro značku plnit nemusí.

Přehlídka Victoria ́s Secret. Světoznámá modelka Karlie Klossová se cítí na módním mole jako ryba ve vodě. Luxusní prádlo předvedla za hudebního doprovodu zpěvačky Taylor Swiftové. foto: Reuters

V současnosti má Victoria‘s Secret celkem 14 žen, které jsou tvářemi značky a zároveň mohou být označovány za andílky. Když se tedy na poslední přehlídce v srpnu tohoto roku procházelo po mole 61 modelek, celkem 47 z nich nebylo andílky.

V tomto roce Victoria's Secret otevřela první kamenný obchod v Šanghaji.
Victoria's Secret plánuje další růst na trhu s dámským spodním prádlem.

Hlavní rozdíl mezi obyčejnou modelkou a andílkem hledejme tedy hlavně v kontraktech a dále v nutnosti extrémní oddanosti značce. Andílci se musí účastnit nekonečného množství kampaní pro samotné Victoria‘s Decret, talk show a přehlídek, včetně té nejdůležitější Victoria‘s Secret Fashion show.

Nejznámější výrobce spodního prádla je v naprosté většině případů zcela diskrétní ohledně detailů smluv jednotlivých andílků. Avšak například odchod bývalého andílka, modelky Doutzen Kroesové, oznámil na Instagramu šéf marketingu Ed Razek, když napsal: „Doutzen dostala lukrativní nabídku v Evropě, jejíž přijetí by však mělo vliv na plnění závazků pro Victoria‘s Secret. Na výzvu její modelingové agentury jsme tak ukončili smluvní vztah. Nešlo o žádný spor či nepřátelskou atmosféru.“

Zatímco tyto „závazky“ nejsou jasně vysvětleny, lze předpokládat, že andílci musí do jisté míry upřednostňovat značku Victoria’s Secret.

Gigi Hadid a popová zpěvačk Katy Perry svou ´´učast na modní přehlídce odmítly.

Když v roce 2013 ukončila MIranda Kerrová po šesti letech svoje působení u Victoria’s Secret, sdělila, že pokud jde o povinnosti ke značce, jedná se o poměrně časově náročný závazek, který je uzavírán na dobu minimálně 3 měsíců. 50 dní se podle modelky nemusí zdát dlouhým obdobím, avšak dost často dochází ke kolizi s jinými pracovními nabídkami.

Rovněž Karlie Kloss značku opustila, protože by jí její pracovní povinnosti vůči značce nedovolily věnovat se studiu na Newyorské univerzitě. Od doby, kdy Victoria’s Secret opustila, pokračuje i nadále v modelingu, založila si vlastní kanál na Youtube a účastní se různých charitativních programů.

Andílci jsou však velmi dobře placeni. V roce 2016 sestavil časopis Forbes žebříček 17 nejlépe placených modelek na světě, 11 z nich bylo v té době andílky Victoria’s Secret. I když jejich příjmy neplynou jen z ze závazků vůči Victoria’s Secret, ale i z dalších kontraktů a činností. Nejslavnější modelky jako Gisele Bündchen nebo Adriana Lima jsou nejzkušenějšími členkami „andílkovského“ klubu a zároveň nejlépe placenými. Například Gisele Bündchen si za minulý rok vydělala 30,5 milionu dolarů a Adriana Lima celkem 10,5 milionu dolarů. Dalšími vysoko ohodnocenými andílky jsou pak Alessandra Ambrosio nebo Karlie Kloss.

Jedná se o horentní sumy, avšak podle některých zdrojů se příjmy ze smluv s Victoria’s Secret výrazně klesly. Dřívější kontrakty, například s Alessandrou Ambrosio se pohybovaly v milionech, dnešní jsou již „pouze“ ve statisících dolarů. Existuje nejspíše více faktorů, které otevírají dveře k dalším finančním příležitostem. Je však nutné zmínit, že v historii zde bylo pouze 36 andílků, alespoň dle australské varianty magazínu Vogue. Je tedy logické, že se jedná o neskutečně lukrativní pozici. Nelze pak pominout modelky jako například Gigi Hadidovou nebo Kendall Jennerovou, které ačkoli nejsou andílky, stejně se do žebříčku nejlépe placených modelek dostaly.

Andílkem se modelka nestane přes noc. Ačkoli není znám žádný oficiální proces, jak se ke smlouvě se slavnou značkou dostat, mnoho budoucích andílků pro společnost Victoria’s Secret fotilo již předtím než se teprve dostavily na konkurz na Victoria’s Secret Fashion Show.

Například super modelka Elsa Hosk se svěřila, že k práci pro Victoria’s Secret se dostala skrze dlouhodobou spolupráci se sesterskou značkou Victoria’s Secret a to značkou PINK. „V průběhu 3 let jsem se zúčastnila každého focení pro PINK.“ řekla. Tato oddanost se vyplatila, neboť v roce 2015 se 26-letá modelka zařadila po boku Adriany Limy a Alessandry Ambrosio mezi nejvěrnější andílky Victoria’s Secret.

„Pokud se stanete andílkem, stáváte se automaticky i součástí rodiny Victoria’s Secret a zároveň i mluvčí pro celou značku, což je naprosto fantastické,protože jde o jednu z nejskvělejších značek na světě,“ řekla Hosková.

Andílek Taylor Hill se svěřila s podobným příběhem. Poté co začala svou kariéru u značky PINK, předváděla na Victoria’s Secret Fashion Show v roce 2014. Následně byla v roce 2015, když jí bylo pouhých 19 let, povýšena na andílka.

Pokud se modelka dostane na Victoria’s Secret Fashion Show, znamená to pro ni většinou velký začátek. Pozice andílka tím však rozhodně není zaručena. Modelky jako Goigi Hadid nebo Bella Hadid se účastnily mnoha kampaní pro značku PINK, předváděly na Victoria’s Secret Fashion Show po boku Hillové a Hoskové, avšak dodnes se nepyšní titulem andílka.¨

Gigi Hadid v latexu

Ve skutečnosti bylo mnoho lidí zklamaných, když se v roce 2016 na mole Victoria’s Secret Fashion Show objevily Gigi Hadidová a Kendall Jennerová s křídly. Přitom některé z pravých andílků byly o svá křídla ochuzeny. Ne všechny modelky na Victoria’s Secret Fashion Show, které nosí křídla, jsou tedy pravými andílky.

Autor:

Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA
Rozdáváme kosmetiku Childs Farm Baby Oatderma ZDARMA

Maminko, svědí! Trápí vaše dítě citlivá a suchá pokožka? Bojujete s atopickým ekzémem? Právě teď má 20 testerů možnost vyzkoušet zklidňující a...