Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -6 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nakladatelství Fraus nabízí zdarma všechny elektronické učebnice

Učebnice (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Učebnice (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PLZEŇ Plzeňské nakladatelství Fraus zpřístupní zdarma v souvislosti s uzavřením škol kvůli epidemii koronaviru všechny své elektronické učebnice. V posledních dnech se na nakladatelství obracejí s žádostí o elektronické učebnice tisíce rodičů, učitelů i škol, řekl vedoucí digitální produkce nakladatelství Adam Jelínek.

Fraus je podle něj největším učebnicovým nakladatelstvím v ČR. Kromě klasických učebnic ročně prodá také 1,5 milionu elektronických učebnic. Nyní uvolňuje zdarma nejméně po dobu trvání přerušení výuky veškeré elektronické učebnice, pracovní sešity a příručky pro učitele od prvních tříd základní školy až po maturitní ročníky. Jde o stovky titulů.

„V souvislosti s opatřením vlády se naše nakladatelství rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám všechny učebnice a všechny naše vzdělávací materiály elektronickou formou, takže žáci, jejich rodiče i učitelé mohou zcela bezplatně k těm materiálům přistupovat,“ řekl Jelínek. Veškeré informace jsou na www.fraus.cz, kde je návod jak postupovat a jak se přihlásit. „V současné době zaznamenáváme obrovský zájem a prosíme o shovívavost, někdy to může trvat trochu déle, než knížku všem zpřístupníme,“ uvedl. Nakladatelství se snaží jednat se školami a učebnice aktivovat přímo pro celou školu, což je rychlejší než individuální aktivace. Kvůli obrovskému zájmu musela firma posílit zákaznickou podporu a oddělení aktivace

Elektronické učebnice v interaktivní podobě začalo nakladatelství nabízet jako první v ČR od roku 2007. Tehdy to bylo hlavně pro interaktivní tabule, dnes je to podle Jelínka spíš pro zařízení jako mobily a tablety, ale i stolní počítače nebo interaktivní tabule.

Nabídka elektronických učebnic potrvá minimálně po dobu uzavření škol, nakladatelství nevylučuje, že pro školy nechá tituly volné do konce školního roku. Podobné nabídky se podle Jelínka připravují i v jiných zemích. „Probíhá to napříč celou Evropou. Protože jsme ve svazu evropských učebnicových nakladatelů, takže tyto aktivity koordinujeme i s kolegy z ostatních zemí Evropy,“ dodal.

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

INTERAKTIVNÍ GRAF: Porovnejte, jak se koronavirus šíří v různých zemích

Porovnání čísel z celého světa v našem interaktivním grafu (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Statistik, jak se šíří pandemie nového koronaviru, existují spousty. Někdy je ale těžké dát různá čísla do kontextu....

Premium

Milostná zápletka mladých lidí. Ústřední dvojice tuší, proč je Slunečná hitem

Eva Burešová a Marek Lambora v seriálu Slunečná (2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V lednu vstoupil na televizní obrazovky seriál Slunečná a od té chvíle si získal velké množství fanoušků. Nemalou...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.