Sobota 9. prosince 2023, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nakladatelství Fraus nabízí zdarma všechny elektronické učebnice

Magazín

  5:07
PLZEŇ - Plzeňské nakladatelství Fraus zpřístupní zdarma v souvislosti s uzavřením škol kvůli epidemii koronaviru všechny své elektronické učebnice. V posledních dnech se na nakladatelství obracejí s žádostí o elektronické učebnice tisíce rodičů, učitelů i škol, řekl vedoucí digitální produkce nakladatelství Adam Jelínek.

Učebnice (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Fraus je podle něj největším učebnicovým nakladatelstvím v ČR. Kromě klasických učebnic ročně prodá také 1,5 milionu elektronických učebnic. Nyní uvolňuje zdarma nejméně po dobu trvání přerušení výuky veškeré elektronické učebnice, pracovní sešity a příručky pro učitele od prvních tříd základní školy až po maturitní ročníky. Jde o stovky titulů.

Mentální hygiena v době koronaviru? Udělejte si plán, cvičte a nestrašte děti, radí psycholog

„V souvislosti s opatřením vlády se naše nakladatelství rozhodlo poskytnout všem žákům, učitelům i školám všechny učebnice a všechny naše vzdělávací materiály elektronickou formou, takže žáci, jejich rodiče i učitelé mohou zcela bezplatně k těm materiálům přistupovat,“ řekl Jelínek. Veškeré informace jsou na www.fraus.cz, kde je návod jak postupovat a jak se přihlásit. „V současné době zaznamenáváme obrovský zájem a prosíme o shovívavost, někdy to může trvat trochu déle, než knížku všem zpřístupníme,“ uvedl. Nakladatelství se snaží jednat se školami a učebnice aktivovat přímo pro celou školu, což je rychlejší než individuální aktivace. Kvůli obrovskému zájmu musela firma posílit zákaznickou podporu a oddělení aktivace

Elektronické učebnice v interaktivní podobě začalo nakladatelství nabízet jako první v ČR od roku 2007. Tehdy to bylo hlavně pro interaktivní tabule, dnes je to podle Jelínka spíš pro zařízení jako mobily a tablety, ale i stolní počítače nebo interaktivní tabule.

Nabídka elektronických učebnic potrvá minimálně po dobu uzavření škol, nakladatelství nevylučuje, že pro školy nechá tituly volné do konce školního roku. Podobné nabídky se podle Jelínka připravují i v jiných zemích. „Probíhá to napříč celou Evropou. Protože jsme ve svazu evropských učebnicových nakladatelů, takže tyto aktivity koordinujeme i s kolegy z ostatních zemí Evropy,“ dodal.

Autor:
Témata: Česko, Evropa

Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!
Adventní kalendář eMimino 2023: Vyhrajte dárky pro sebe či ostatní!

Užijte si s námi předvánoční čas a sledujte Adventní kalendář 2023. Každý den na vás čeká jeden originální dárek, kterým můžete udělat radost sobě...