8. srpna 2014 14:45 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nalákal veverku na okraj útesu, pak ji skopl dolů. Ochránci jsou v šoku

Neznámý muž nalákal veverku na okraj útesu, pak ji skopl dolů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Neznámý muž nalákal veverku na okraj útesu, pak ji skopl dolů. | foto: YoutubeReprofoto

PHOENIX Skupina na ochranu práv zvířat PETA vypsala odměnu ve výši téměř 17 000 dolarů (asi 340 000 korun) za informace vedoucí k zadržení a odsouzení muže, který zřejmě skopl veverku do Velkého kaňonu v Arizoně. Jeho čin se objevil na videu, které vyvolalo na internetu značný poprask a přebrala ho i řada zpravodajských televizních stanic.

Na videonahrávce muž v kraťasech nejprve veverku naláká drobečky chleba na okraj kaňonu, pak si obuje jednu botu a nic netušícího tvora skopne dolů. Přitom si ho fotí jeho společník; oba muži hovořili francouzsky.

ČTĚTE TAKÉ:

Původní nahrávku, která se objevila na serveru YouTube, už jeho správci odstranili. Její autor tvrdil, že byl jen náhodným přihlížejícím a s krutým činem neměl nic společného.

Pokud bude pachatel dopaden, hrozí mu obvinění z týrání volně žijících zvířat. Za to může dostat trest až půl roku ve vězní a pokutu do výše 5000 dolarů.

Lidovky.cz, ČTK

ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo
ROZHOVOR: Dceřino onemocnění nám více dalo, než vzalo

V roce 2016 se Elišce Hladové a jejímu partnerovi narodila Beátka. Až do té chvíle netušili, že dcerka nebude v pořádku. Přišla však na svět s Treacher Collinsovým syndromem...