21. května 2009 10:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Našli na kontě 10 milionů dolarů a zmizeli

Peníze - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peníze - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

Veliké překvapení čekalo jeden novozélandský pár při pohledu na výpis z bankovního účtu. Na jejich konto banka omylem převedla deset milionů novozélandských dolarů, asi 117 milionů korun. Manželé část peněz vybrali a zmizeli. Nyní po nich pátrá policie.

Manželé, kteří vedli čerpací stanici ve městě Rotorua na severu země, před časem požádali bankovní ústav Westpac Bank o možnost přečerpání účtu ve výši 10.000 novozélandských dolarů. Tato částka jim byla následně na konto převedena, a to hned tisíckrát.

Detektiv David Harvey sdělil, že novozélandské úřady již požádaly o pomoc při pátrání Interpol, což naznačuje, že se domnívají, že pár mohl uprchnout s hotovostí do ciziny.

"Osoby, které jsou spojené s tímto účtem, pravděpodobně opustily Nový Zéland a policie spolupracuje s Interpolem na jejich nalezení," řekl Harvey.

Lidovky.cz

Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život
Slavíme Světový den štěstí: Tipy na radostnější život

Na 20. března připadá Světový den štěstí. A tak vám přinášíme pár tipů na to, jak si do svého života nějaké to štěstíčko přivolat. Žádné talismany, čtyřlístky nebo zaručené rituály. Hlavní podmínkou stálého štěstí je naše vnitřní vyrovnanost. Jak jí dosáhnout, nám poradí už stovky let staré jógové spisy.

Najdete na Lidovky.cz