Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejvíce homosexuální město USA? Mormonské Salt Lake City

Magazín

  18:22aktualizováno  19:09
NEW YORK - Tradiční bašta mormonů Salt Lake City se překvapivě stala "nejvíce homosexuálním" městem ve Spojených státech.
Barvy duhy, oficiální symbol LGBT komunit

Barvy duhy, oficiální symbol LGBT komunit foto: Reuters

Tvrdí to alespoň časopis The Advocate, který se věnuje gayům, lesbám a bisexuálům. Jeho redaktoři města hodnotili podle mnoha kritérií. Mimo jiné i podle toho, zda se v dotyčném městě konají kurzy jógy, při nichž se cvičí bez oblečení, uvedla televizní stanice CNN.

ČTĚTE TAKÉ:

Roli při sestavování žebříčku nejvíce homosexuálních měst hrála i přítomnost volených činitelů s menšinovou sexuální orientací a knihkupectví zaměřených na gaye a lesby. V úvahu ale časopis The Advocate bral i lechtivější ukazatele. Kromě "obnažených" hodin jógy to bylo i zastoupení zástupců jednotlivých měst v semifinále soutěže International Mr. Leather s fetišistickou a sadomasochistickou tematikou.

"Jsme na místní komunitu hrdí"

Představitele homosexuální komunity v Salt Lake City úspěch jejich města překvapil i potěšil. "Jsme na místní komunitu velmi hrdí. Věnovali jsme hodně úsilí osobnímu růstu a posilování sebevědomí jejích členů," podotkla tamní aktivistka Valerie Larabeeová. Zároveň ale žebříček sestavený časopisem zpochybnila.

"Kdyby jeho tvůrci věnovali více času domácí přípravě, asi bychom neskončili tak vysoko. Nejsou tu například nahé kurzy jógy. Anebo o nich alespoň nikdo nevíme," podotkla. Podle časopisu The Advocate, který žebříček sestavoval již potřetí, nicméně ve městě skutečně jeden kurz jógy s nahými cvičenci je. A Salt Lake City také mělo jednoho zástupce v semifinále soutěže International Mr. Leather.

10 nejvíce homosexuálních měst v USA podle časopisu The Advocate:

1. Salt Lake City, Utah
2. Orlando, Florida
3. Cambridge, Massachusetts
4. Fort Lauderdale, Florida
5. Seattle, Washington
6. Ann Arbor, Michigan
7. St. Paul a Minneapolis, Minnesota
8. Knoxville, Tennessee
9. Atlanta, Georgia
10. Grand Rapids, Michigan

Vítězství města nicméně napomohlo to, že se redaktoři časopisu The Advocate v aktuálním žebříčku vědomě ponechali stranou tradiční americká města přátelská k homosexuálům, jako je San Francisco, Boston, Miami či New York.

Přesto ale Salt Lake City předčilo města jako Denver, Atlanta či Austin, které se podle stanice CNN pokládají za přátelštější k homosexuálům.

Situace homosexuálů v Salt Lake City není růžová

Larabeeová nicméně upozorňuje, že přes úspěch města v hodnocení, není situace pro homosexuální menšinu v Salt Lake City zdaleka růžová. "Stále je tu hodně problémů, které je třeba vyřešit. Naše komunita tu vzkvétá. Jsme ale jednotní, protože musíme být jednotní," podotkla.

Na druhém místě v žebříčku skončilo Orlando na Floridě a na třetím Cambridge ve státě Massachusetts, tedy sídlo Harvardovy univerzity. První pětku doplňují Fort Lauderdale na Floridě na čtvrtém místě a Seattle na pátém místě.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!