11. dubna 2009 12:24 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Němky preferují výlety, Němci sex

Tak na výlet, nebo do ložnice. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tak na výlet, nebo do ložnice. | foto: Pavel Wellner, Lidové noviny

BERLÍN Dny volna mají být dnem relaxace. To je názor, na němž se shodují muži i ženy. O tom, jak by měl odpočinek vypadat, však už mají obě pohlaví odlišné představy.

Podle jednoho aktuálního průzkumu, jehož výsledky zveřejnil deník Bild, si chtějí alespoň v Německu muži užívat hlavně sexu, zatímco ženy nejvíce uspokojí výlety a nákupy.

Dvojice v dobách pracovního volna zjevně procházejí testem tolerance kvůli otázce, co s volným časem. Přesvědčení, že k ideální dovolené patří především hodně sexu, vyjádřilo v průzkumu západoevropské turistické společnosti Opodo 47 procent dotázaných mužů. Teprve po sexuálních radovánkách jejich představy o vysněné dovolené plní činnosti, jako jsou návštěva pamětihodností či sport, nebo úplná nečinnost a lelkování.

Čtyřiašedesát procent zástupkyň něžného pohlaví uvedlo, že ke správné dovolené patří výlety. Mnoho dam ovšem patrně nebude mít z dovolené ten správný pocit, dokud partner nezachrastí měšcem. Nakupování totiž připouští jako svou oblíbenou kratochvíli 57 procent žen. Sexu tak přisoudily až třetí příčku.

Obě pohlaví jsou ovšem zajedno v tom, co jim dokáže dovolenou zaručeně zkazit: deštivé počasí. Dále to je rozladění ze skutečnosti, že úroveň hotelu neodpovídá tomu, co se slibuje v katalogu. Přesně dvaadvacet procent všech Němců ovšem tvrdí, že si nenechají dovolenkovou náladu nikým a ničím ovlivnit.

Oboustranná touha po vztahové harmonii a jistá náchylnost mužů ustupovat požadavkům drahých poloviček vysvítá z odpovědí na otázku, kdo rozhoduje o cíli příští dovolené. Více než tři čtvrtiny dotázaných uvedlo, že o tom rozhodují společně. Ovšem u dalších 17 procent párů určuje destinaci žena.

Společnost Opodo, která průzkum dělala, poskytuje servis kolem cestování včetně zajišťování letů či hotelových pobytů. Působí v devíti západoevropských zemích, kromě Německa také například ve Francii, Británii, Itálii a Španělsku.

Lidovky.cz, ČTK