Čtvrtek 4. června 2020svátek má Dalibor 9 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nevhodné oblečení v letadle. Posádka chtěla nechat vyvést mladou dívku v croptopu

Emily O'Connorová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emily O'Connorová. | foto: Twitter Emily O'Connorové

Letecká společnost Thomas Cook Airlines se v sobotu omluvila 21leté Britce, která cestovala v údajně nevhodném oblečení, tzv. croptopu a kalhotách s vysokým pasem. Mladá Emily O´Connorová mířila z anglického Birminghamu na Tenerife, když byla obviněna z pohoršování ostatních svým outfitem.

O´Connorová hned svoji zkušenost sdílela na Twitteru: ,,Cesta z Birminghamu na Tererife. Zaměstnanci společnosti Thomas Cook mi sdělili, že budu z letu vyřazena, pokud se okamžitě nezahalím, údajně jsem měla pobuřovat ostatní cestující.“

Později dorazili čtyři zaměstnanci, kteří měli za úkol vyprovodit O´Connorovou z letadla i s jejími zavazadly. Sama pak dodala, že na sobě měla stejné oblečení i na letišti, aniž by vzbuzovala jakékoliv pohoršení, problém nastal až na palubě letadla s posádkou.

Sama se pak ptala cestujících kolem sebe, jestli jsou nějakým způsobem rozhořčeni, nikdo však nereagoval.

14.března 2019 v 10:46, příspěvek archivován: 23.března 2019 v 12:42

An airline has apologized to a 21-year-old woman for threatening to offload her from a flight for wearing "inappropriate" attire. Emily O'Connor, who was traveling on a Thomas Cook Airlines flight from the UK's Birmingham Airport to Tenerife https://t.co/LdeoJhhgR0 https://t.co/rVMPZpc0Rq

Těsně před tím, než měla být odvedena z letadla, jí přes ramena její sestřenice přehodila bundu. Mladá cestovatelka navíc říká, že bylo nanejvýš nepříjemné, když důvod zpoždění ohlásili mikrofonem do celého letadla.

Společnost se po přečtení vydaného článku omluvila, pilot letadla ale Emily O´Connerové přesto sdělil, aby si o tomto incidentu našla více informací. ,,Je jasné, že jsme situaci mohli zvládnout mnohem lépe,“ uvedla společnost Thomas Cook Airlines. U této aerolinky se dbá důsledněji na oblékání.

Směrnice odívání jsou přísnější než u jiných společností a ,,zaměstnanci je mnohdy nedokáží správně implementovat do situace, což je příklad Emily O´Connorové,.“ dodává mluvčí aerolinek. Může jít o podobné oblečení, které stejně jako mladé dívce odhalilo kousek břicha a ramena, ale jedná se i o pobuřující nápisy a obrázky na tričkách. Dále je v předpisech například pravidlo, že cestující musí mít obuv.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...