Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nevhodné oblečení v letadle. Posádka chtěla nechat vyvést mladou dívku v croptopu

Magazín

  6:00
Letecká společnost Thomas Cook Airlines se v sobotu omluvila 21leté Britce, která cestovala v údajně nevhodném oblečení, tzv. croptopu a kalhotách s vysokým pasem. Mladá Emily O´Connorová mířila z anglického Birminghamu na Tenerife, když byla obviněna z pohoršování ostatních svým outfitem.

Emily O'Connorová. foto: Twitter Emily O'Connorové

O´Connorová hned svoji zkušenost sdílela na Twitteru: ,,Cesta z Birminghamu na Tererife. Zaměstnanci společnosti Thomas Cook mi sdělili, že budu z letu vyřazena, pokud se okamžitě nezahalím, údajně jsem měla pobuřovat ostatní cestující.“

Později dorazili čtyři zaměstnanci, kteří měli za úkol vyprovodit O´Connorovou z letadla i s jejími zavazadly. Sama pak dodala, že na sobě měla stejné oblečení i na letišti, aniž by vzbuzovala jakékoliv pohoršení, problém nastal až na palubě letadla s posádkou.

Sama se pak ptala cestujících kolem sebe, jestli jsou nějakým způsobem rozhořčeni, nikdo však nereagoval.

14.března 2019 v 10:46, příspěvek archivován: 23.března 2019 v 12:42

An airline has apologized to a 21-year-old woman for threatening to offload her from a flight for wearing "inappropriate" attire. Emily O'Connor, who was traveling on a Thomas Cook Airlines flight from the UK's Birmingham Airport to Tenerife https://t.co/LdeoJhhgR0 https://t.co/rVMPZpc0Rq

Těsně před tím, než měla být odvedena z letadla, jí přes ramena její sestřenice přehodila bundu. Mladá cestovatelka navíc říká, že bylo nanejvýš nepříjemné, když důvod zpoždění ohlásili mikrofonem do celého letadla.

Žabky a tílka nechte na pláž. Firmy u dress codu nepovolí ani v létě

Společnost se po přečtení vydaného článku omluvila, pilot letadla ale Emily O´Connerové přesto sdělil, aby si o tomto incidentu našla více informací. ,,Je jasné, že jsme situaci mohli zvládnout mnohem lépe,“ uvedla společnost Thomas Cook Airlines. U této aerolinky se dbá důsledněji na oblékání.

Konec superhrdinky. Williamsové od příštího roku zakázali na French Open odvážný oblek

Směrnice odívání jsou přísnější než u jiných společností a ,,zaměstnanci je mnohdy nedokáží správně implementovat do situace, což je příklad Emily O´Connorové,.“ dodává mluvčí aerolinek. Může jít o podobné oblečení, které stejně jako mladé dívce odhalilo kousek břicha a ramena, ale jedná se i o pobuřující nápisy a obrázky na tričkách. Dále je v předpisech například pravidlo, že cestující musí mít obuv.

Autor:

Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness
Vyhrajte balíček z řady sebamed Anti-Redness

Minulý týden jste soutěžili se sebamedem o kosmetiku pro nejmenší. Tento týden si pojďte zahrát o péči pro vás, a to konkrétně o řadu Anti-Redness,...