Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Čeští turisté podstoupili po skandálu na Bali očistnou ceremonii. Přišli v tradičním oděvu a brýlích

Svět

  19:55
Jakarta - Pár českých turistů ve čtvrtek na indonéském ostrově Bali podstoupil očistný obřad poté, co se minulý týden dopustil znesvěcení chrámu, když muž pocákal své partnerce holé pozadí „pro štěstí“ posvátnou vodou vyvěrající v komplexu hinduistického chrámu. Jejich chování vyvolalo značnou nevoli a úřady pohrozily vyhoštěním všem nevhodně se chovajícím turistům, informovala ve čtvrtek agentura AFP.

Čeští turisté, kteří na Bali zneuctili svatý pramen. foto: Reprofoto/Youtube

Sabina Doležalová a Zdeněk Slouka si vzali tradiční oděv a tmavé brýle, když se sepjatýma rukama poklekli během očistné ceremonie vedené hinduistickým knězem, napsal list Jakarta Post.

VIDEO: Češi způsobili na Bali skandál. Turistka si pokropila pozadí svěcenou vodou

„Jsem rád, že jsme měli příležitost očistit toto místo. Chtěl bych poděkovat všem obyvatelům Bali, kteří k nám byli velmi milí,“ řekl Slouka agentuře AFP po skončení obřadu. „Je nám to moc líto,“ dodala jeho přítelkyně. „Doufáme, že už nikdo nic podobného neudělá.“

Na českou dvojici se snesla vlna kritiky poté, co si natáčeli na video, jak Slouka cáká vodu na odhalený zadek Doležalové, která si zvedla sukni. Když se toto video objevilo na internetu, varoval guvernér turisticky hojně navštěvovaného Bali, že všichni nevychovaní návštěvníci budou od nynějška vyhoštěni.

„Pokud se tu budou v budoucnu chovat turisté tímto způsobem, rovnou je pošleme domů. Toto je poslední varování,“ dodal.

Autor: