14. srpna 2019 13:01 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

VIDEO: Češi způsobili na Bali skandál. Turistka si pokropila pozadí svěcenou vodou

Český pár si na Bali skrápí pozadí svěcenou vedou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český pár si na Bali skrápí pozadí svěcenou vedou | foto: Instagram.com

UBUD (BALI)  Skandál na Bali způsobil český pár, který na proslulý indonéský ostrov vyrazil na dovolenou. V hinduistickém chrámu ve městě Ubud si žena nechala od svého partnera skropit pozadí svěcenou vodou.

Video, které moment zachycuje, Češi zveřejnili na Instagramu. Tam ho posléze zaznamenaly místní úřady a problém začaly řešit. Turisté již byli vypovídat na policii a za své chování se veřejně omluvili, informovaly Seznamzpravy.

„Litujeme toho, zneuctili jsme svatý chrám a svatou vodu v Ubudu a nevěděli jsme to,“ říká v následném videu Čech. „Je nám to líto, ale jsme ateisté a je pro nás složité rozpoznat, které místo je svaté,“ dodal pár.

Guvernér Bali Wayan Koster uvedl, že navzdory slovům mladíka přístup k turistům změní. „Pokud se budou někdy příště chovat takto neuctivě, pošleme je rovnou zpět domů,“ konstatoval.

Český pár totiž není první, kdo podobným způsobem obyvatele pobouřil. Vlnu nevole vyvolal například instagramový příspěvek Švédky, která se vyfotila v bikinách, jak se dívá na rýžovou plantáž, kde pracovali místní obyvatelé. K momentce pak připsala popisek: „Přemýšlím, jak moc je můj život odlišný od muže, který tu každé ráno sklízí rýži.“ Po záplavě kritických komentářů svůj příspěvek smazala.

Lidovky.cz

JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky
JAKO Z INSTAGRAMU: Stáhněte si zdarma milníkové kartičky

Znáte milníkové kartičky? Jsou to obrázky s textem, který označuje nějaký milník vašeho děťátka. eMimino si jich pro vás připravilo celou sadu k vytištění. Pojďte se na ně podívat.

Najdete na Lidovky.cz