Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Budou si turisté muset brát oddací listy? Za nemanželský sex může na Bali hrozit vězení

Magazín

  17:48
BALI (Indonésie) - Návštěvnost ostrova Bali, ráje turistů, možná ovlivní nový zákon, který mají na stole poslanci indonéského parlamentu. Podle něj by lidé mohli jít za nemanželský sex na ostrově do vězení údajně až na rok.

Nemanželské páry to možná na Bali nebudou mít lehké. foto: instagram.com/@baligasm

V poslední době se podle serveru LADbible na Bali událo několik incidentů, které pobouřily místní. Do jednoho z nich byli například zapojeni také Češi, kteří zneuctili svatý pramen. O události si přečtěte zde. A právě proti tomu se zákonodárci rozhodli bojovat.

Podle navrhovaných změn nemanželský sex bude nezákonný a může vést k obvinění. Mimo zákon by bylo postavené i společné soužití mimo manželství, stejně jako „neslušné činy prováděné na veřejnosti,“ píše The Sydney Morning Herald.

Bali
Posvátné prameny vody

Přijetí návrhu zákona ale podle expertů může mít neblahý vliv na cestovní ruch Indonésie, jejíž součástí ostrov Bali je. „Budou si turisté muset vzít oddací listy do Indonésie?“ ptá se profesor Tim Lindsey z univerzity v Melbourne. Podle něj zvažované právní změny navíc vystavují cizince možnému vydírání. „Policista na Bali by mohl snadno říci, nejsi ženatý, musíš mi zaplatit. To je docela pravděpodobný scénář,“ dodal Lindsey.

Obavy z možného dopadu zákona na ekonomiku země možná zviklaly i indonéského prezidenta Joka Widoda. Ten parlament požádal, aby přijetí nových paragrafů odložil. Osud kontroverzního zákona tak zůstává nejistý. 

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Mohlo by vás zajímat