Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nizozemsko si utahuje z Trumpa: Postavili jsme skvělý oceán a donutili Mexiko ho zaplatit

Magazín

  16:45
AMSTERDAM/PRAHA - Nejen americká, ale i nizozemská média si dělají legraci z Donalda Trumpa. Komik Arjen Lubach si ve své satirické show shrnující týden v politice dovolil představit americkému prezidentovi Nizozemsko Trumpovou řečí.

„Amerika na prvním místě, ale může být Nizozemsko druhé?“ ptá se komik Lubach foto: Youtube.com

Protože Donald Trump v svém inauguračním proslovu sdělil svým spoluobčanům, že od tohoto momentu bude Amerika na prvním místě, pokusil se komik představit americkému prezidentovi svou zemi. V nadsázce doufá, že Trump tak nezapomene na malou zemi v Evropě.

Během „představování“ Nizozemska si komik, který napodobuje Trumpovu rétoriku i akcent, například utahuje z Trumpova slibu postavit zeď na hranicích s Mexikem.

Afsluitdijk - umělý břeh oddělující Nizozemsko od oceánu

„Tohle je Afsluitdijk. Je to skvělá, skvělá zeď, kterou jsme postavili, aby nás chránila před vodou z Mexika,“ říká komik o bariéře, která odděluje Nizozemsko od oceánu. „Ve skutečnosti jsme postavili celý oceán mezi námi a Mexikem. Nikdo nestaví oceány lépe než my. Je tak veliký, že ho můžete vidět i z Měsíce. A donutili jsme Mexiko za něj zaplatit.“

Lubach si ve skeči dělá legraci i z návštěvnosti prezidentovi inaugurace. „Máme zde Madurodam. Je to největší miniatura města na světě. A náměstí jsou tak malá, že ani nepotřebujete mnoho lidí, aby je naplnily,“ říká komik ve videu.

Začátek videa je v holandštině, dají se však zapnout anglické titulky.

Autor zábavného pořadu „Neděle s Lubachem“ pokračoval přes „rasistickou“ tradici, kterou prý bude Trump milovat, nebo upozornil na postiženou političku, kterou by mohl americký prezident napodobovat. Připomněl tím, že Trump si dělal legraci z postiženého novináře.

Na závěr říká, že Nizozemsko „má skvělou, skvělou závislost na Spojených státech.“ Pokud by se Trump „vykašlal“ na NATO, učinil by nizozemské problémy „opět obrovské.“

Inauguace Donalda Trumpa vs. první inaugurace Baracka Obamy.
Prezident Donald Trump hovoří k lidem na inauguračním plesu pořádaném americkou...

„Naprosto chápeme, že odteď bude Amerika na prvním místě. Ale nemohli bychom dodat, Nizozemsko na druhém? Je to OK?“ zakončuje Lubach video v angličtině.

Autor:

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...