Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

OBRAZEM: Procházka pandemickým Krumlovem a Holašovicemi. Památky UNESCO jsou bez návštěvníků

Český Krumlov je teď díky pandemii koronaviru a karanténě téměř prázdný, v ulicích i na zámku tak nenajdete tisíce zahraničních turistů. foto: Petr LundákMAFRA

Český Krumlov ztichl. Pandemie město vylidnila. Jedny z nejnavštěvovanějších památek tak kvůli karanténním opatřením zejí prázdnotou. Nabízíme pohled do ztichlého Českého Krumlova a sousedních jihočeských Holašovic, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.
  18:32

OBRAZEM: Praha v nouzovém stavu. Prázdné hospody, osiřelý velký obchoďák i pustá Matějská pouť

Historické centrum Českého Krumlova, které je také na seznamu světového dědictví UNESCO, ročně za normálních okolností navštíví statisíce turistů. Kupříkladu Státní hrad a zámek Český Krumlov vidělo v roce 2018 téměř 430 tisíc lidí a jednalo se o nejpopulárnější turistický cíl v Jihočeském kraji a po Pražském hradě o nejnavštěvovanějších hrad a zámek v Česku. 

Český Krumlov je teď díky pandemii koronaviru a karanténě téměř prázdný, v...
V období karentény zeje prázdnotou i jihočeská náves vsi Holašovice, které jsou...

Nápadně prázdný je i další český unikát vesnice Holašovice, zapsaná do seznamu UNESCO v roce 1998. Holašovice leží necelých 30 km severně od Českého Krumlova a jsou jedinečným příkladem dochovaných staveb ve stylu jihočeského selského baroka. 

Autor: