13. dubna 2010 20:05 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

'Otřáslo to všemi'. Polský rapper zpívá o sobotní letecké tragédii

Polsko truchlí. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polsko truchlí. | foto: ČTK/AP

VARŠAVA To, že sobotní letecká katastrofa u západoruského Smolensku, při níž zahynulo 96 představitelů polského veřejného života, otřásla i lidmi, kteří doposud na politicích nenechali nit suchou, dokládá píseň rappera jménem Doniu. O neštěstí zpívá ve skladbě s názvem Černá sobota.

"Vím, že mnoho z nás je nemělo rádo, dělali jsme si z nich legraci," zpívá Doniu. "Ale to drama otřáslo všemi," tvrdí zpěvák ve své narychlo složené písni.

Doniu, vlastním jménem Dominik Grabowski na svém blogu napsal, že se písničku rozhodl napsat jako výraz svého smutku a pocitů. "Prostě mám dost toho nosit to v sobě," přiznal se.

Po "černé sobotě" zůstane v srdcích Poláků díra, zpívá Doniu. "Musíme jít dál, ukažme, že jsme hrdí na to, že jsme Poláci, není se čeho bát," vyzývá rapper své krajany.

U Smolenska v sobotu přišel o život polský prezident Lech Kaczyński s chotí Marií, šéfové státních institucí jako je centrální banka nebo Institut národní paměti, prakticky celé armádní velení, 18 zákonodárců a mnoho dalších lidí.

ČTK, Lidovky.cz