Čtvrtek 5. srpna 2021, svátek má Kristián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Pandemie sice zkomplikovala výrobu, přitáhla ale více diváků. Proč Češi tolik milují seriály?

Zatímco Most! (zcela nahoře) je nejpopulárnějším titulem z nových komediálních seriálů, mezi dramatickou tvorbou na pokračování vede série Bez vědomí (druhý snímek shora), na niž se zpravidla těší i noví abonenti HBO. | foto: Česká televize

Premium
Češi milují české seriály. I na tenhle fenomén přitom dopadl koronavirus, měl ovšem dvojsečný efekt: sice zkomplikoval jejich výrobu, zároveň k nim ale přitáhl víc diváků. Máloco totiž pomáhalo odškrtávat dny v lockdownu tak, jako sledování na pokračování.
Seriál Lajna.
Zuzana Stivínová v sérii Pustina.

Komediální seriál Most! se stal hitem, ze kterého diváci přejímali „hlášky“ a jezdili se dívat na místa, kde se natáčel. Kriminálka Zrádci nabídla podívanou suverénně srovnatelnou se špičkovou současnou zahraniční produkcí, což je tím obdivuhodnější, že tradice české televizní detektivky pořád velkou měrou pošilhává po mordpartách z první republiky. Výpravná historická série Marie Terezie je nákladným koprodukčním projektem, který se neztrácí na mezinárodní scéně. A hranice televizního média pak překračují projekty jako #martyisdead nebo sKORO NA mizině, jež si budují sledovanost na internetu.

Jestliže poskytovatelé takzvané quality TV jako HBO už před časem povýšili televizní tvorbu na roveň té filmové, právě internetové streamovací platformy jako Netflix otevřely seriálům nové možnosti a získaly jim další publikum. Na VOD (video on demand, sledování obsahu podle vlastního výběru na internetu) si české publikum zvykalo už před nástupem koronaviru a lockdown diváky v objevování nabídky filmů a seriálů online jen povzbudil.

Přečtěte si celý článek a veškerý další obsah na Lidovky.cz s iDNES Premium

Akční nabídka první měsíc za 1 Kč, následně za 39 Kč měsíčně. Členství je možné kdykoliv zrušit a je bez závazků.

Již máte předplatné? Přihlaste se a čtěte dál.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny
LETNÍ SOUTĚŽ: Sdílejte svoje tipy na výlety i ve 4. týdnu a hrajte o krásné ceny

Vítejte ve 4. týdnu letní soutěže. I v tomto týdnu vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi, hodnoťte výlety ostatním a vyhrajte jednu z 10 týdenních...

Mohlo by vás zajímat