Čtvrtek 26. ledna 2023, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Papež dostal skútr Vespa, vydraží ho pro dobročinné účely

Magazín

  6:36
ŘÍM - Papež František je nyní vlastníkem skútru Vespa. Daroval mu ho italský klub majitelů těchto legendárních jednostopých vozidel, informovala agentura DPA.

Papež vyzval všechny odpovědné politiky a vojáky, aby pracovali na okamžitém ukončení bojů a umožnili tak návrat milionů uprchlíků. foto: Reuters

Jedenaosmdesátiletá hlava římskokatolické církve se však na skútru nebude prohánět po Svatopetrském náměstí, neboť Vatikán s ním má jiné úmysly. Má jít do dražby, jejíž výtěžek poslouží dobročinným účelům.

Papež odmítl komentovat Viganovo tvrzení, že léta věděl o sexuálním zneužívání v USA

Italští fanoušci oblíbeného dopravního prostředku darovali papežovi historický stroj i s bílou helmou, vatikánskou vlajkou a personalizovanou poznávací značnou BF362918. „B“ je počáteční písmeno papežova civilního příjmení Bergoglio. F odkazuje na pontifikální jméno František a 36 na rok jeho narození. Zbytek označuje datum, kdy byla Vespa předána, sdělil Vatikán.

Skútr z roku 1971 byl v neděli předán kardinálovi Konradu Krajewskému, který bývá označován za „papežova almužníka“. Ten podle DPA model 50R také hned vyzkoušel a hodlá jej dát do dobročinné dražby.

Autor:

Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery
Deníčková soutěž: Vyhrajte čtení na dlouhé zimní večery

Sdílejte příběh ze života, napište deníček a vyhrajte skvělou sérii knih od Jo Nesba, ve kterých své detektivní schopnosti předvádí sám rozervaný...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat