4. září 2018 6:36 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Papež dostal skútr Vespa, vydraží ho pro dobročinné účely

Papež vyzval všechny odpovědné politiky a vojáky, aby pracovali na okamžitém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež vyzval všechny odpovědné politiky a vojáky, aby pracovali na okamžitém... | foto: Reuters

ŘÍM Papež František je nyní vlastníkem skútru Vespa. Daroval mu ho italský klub majitelů těchto legendárních jednostopých vozidel, informovala agentura DPA.

Jedenaosmdesátiletá hlava římskokatolické církve se však na skútru nebude prohánět po Svatopetrském náměstí, neboť Vatikán s ním má jiné úmysly. Má jít do dražby, jejíž výtěžek poslouží dobročinným účelům.

Italští fanoušci oblíbeného dopravního prostředku darovali papežovi historický stroj i s bílou helmou, vatikánskou vlajkou a personalizovanou poznávací značnou BF362918. „B“ je počáteční písmeno papežova civilního příjmení Bergoglio. F odkazuje na pontifikální jméno František a 36 na rok jeho narození. Zbytek označuje datum, kdy byla Vespa předána, sdělil Vatikán.

Skútr z roku 1971 byl v neděli předán kardinálovi Konradu Krajewskému, který bývá označován za „papežova almužníka“. Ten podle DPA model 50R také hned vyzkoušel a hodlá jej dát do dobročinné dražby.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!