30. srpna 2014 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pobřežní stráž si v Doveru spletla triatlonistu s imigrantem

Start mužského triatlonu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Start mužského triatlonu. | foto: Reuters

LONDÝN Nečekané problémy zdržely australského triatlonistu Johna van Wisseho při pokusu o vylepšení světového rekordu na trati závodu z Londýna do Paříže. Při přípravě na přeplavání Lamanšského kanálu ho zadržela britská pohraniční kontrola, po vysvětlení situace ale mohl pokračovat.

Policii a pobřežní stráž na triatlonistu zavolali místní občané, kteří Van Wisseho považovali za nelegálního imigranta, jichž se letos snaží dostat přes kanál do Británie rekordní množství. "Viděli lidi, jak vyskakují z lodě a volali nám, protože si mysleli, že na pláž vylézají imigranti," uvedl mluvčí policie v Kentu.

ČTĚTE TAKÉ:

Jednačtyřicetiletý Van Wisse, jenž se snaží překonat rekord na trati ultra-triatlonu "Arch to Arc", už měl za sebou 140 km dlouhou běžeckou část od londýnského Mramorového oblouku (Marble Arch) a po zhruba sedmihodinové přestávce v Doveru se chystal k přeplavání 34 km přes kanál do Calais. Odtud ještě musí absolvovat 290 km na kole do Paříže k Vítěznému oblouku (Arc de Triomphe).

Triatlonista útočí na rekordní čas Marka Baylisse, který trať v roce 2012 zvládl za 73 hodin a 39 minut. Náročnou cestu dosud absolvovalo jen 13 lidí.

Lidovky.cz, ČTK