24. ledna 2007 12:10 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pokus o rekord: na sjezdovce deset dní v kuse

Na lyžích 240 hodin | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na lyžích 240 hodin | foto: Reprofoto

Vídeň  Celých deset dní a nocí nepřetržitě se bude německý dobrodruh Christian Flühr prohánět po sjezdovce u rakouského Zell am See. Pokus o překonání svého vlastního rekordu zahájí dnes v 18:00.

Německý lyžař chce ze sjezdovky odejít až po 240 hodinách, tedy 3. února opět v 18:00. Spát hodlá Flühr výhradně jen během doby strávené na vleku. Třiatřicetiletý sportovec by měl během svého výkonu na hoře Schmittenhöhe údajně překonat dohromady milion výškových metrů.

Přímý přenos

Počínání vytrvalostního lyžaře je možné sledovat na internetu na webové adrese www.cf-1.net 

Flühr už má v kapse šest světových rekordů - naposledy v roce 1995 strávil na lyžích 222 hodin a 22 minut. V noci na dnešek se naposledy pořádně vyspal, protože v příštích dnech si bude dopřávat jen přerušovaný "turbospánek" trvající vždy deset minut, které stráví na vleku.

Sjezdovku na Schmittenhöhe si Flühr vybral pro její téměř perfektní infrastrukturu a i vynikající sněhové podmínky. Neudolatelný lyžař se začal na překonání rekordu připravovat už v červenci. Po dlouhém kondičním tréninku chodil pravidelně běhat kolem bavorské hory Obermaiselstein nedaleko svého domova a od října mu začala příprava na sněhu. Flühr musel rovněž pečlivě dbát na stravu, své poslední pivo prý měl na mnichovském Oktoberfestu.
ČTK

Najdete na Lidovky.cz