5. května 2010 13:59 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Polský Lublin pořádal hon na třísetkilogramového losa

Hon na losa. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Hon na losa. | foto: Reuters

LUBLIN O pořádný rozruch se postarala třistakilogramová samice losa, která se v úterý proháněla ulicemi východopolského Lublinu. Los nejdřív zmateně pobíhal kolem místní nemocnice, jejíž okolí kvůli tomu policie uzavřela. Pak se dokonce snažil vniknout i na vojenskou stanici.

Losí samice běhala od úterního rána ulicemi Lublinu, dokud jeden z překvapených kolemjdoucích nezavolal policisty. Ti hned povolali posily z místní veterinární stanice.

"Je to nebezpečné a agresivní zvíře, které může zabít i člověka," řekl serveru Super Express veterinář Artur Sokolowski, který asistoval policistům při "lovu".

Los nejdřív pobíhal ulicemi, pak si to zamířil i do místní nemocnice, kam mu však policisté zabránili vniknout. Za druhý cíl si los vybral vojenskou stanici. Když se samice ale snažila přeskočit vysoký plot, poranila se a schoulila se do trávy před stanicí. Veterináři nakonec zasáhli losa několika ránami uspávacích střel.

Hon na losa.

Jeho zranění nebyla vážná, proto ho ještě omráčeného odvezli do lesa nedaleko Lublinu, z kterého pravděpodobně do města přišel.

hsHelena Stinglová