20. října 2015 13:58 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Poslouchal za dveřmi. Policie dopadla lupiče díky otisku ucha

Vstupní dveře (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vstupní dveře (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PRAHA Kriminalisté zadrželi třicetiletého muže, kterého podezřívají z nejméně deseti vloupání do bytů v Praze 2 a Praze 5. Dopadli ho i díky otisku ucha, který zanechával na dveřích bytů, když poslouchal, jestli někdo není doma. Hrozí mu až pětileté vězení. Na policejním webu o tom informoval mluvčí Jan Daněk.

Muž byty údajně vykrádal od února, postupoval vždy stejně. V domě si náhodně vybral byt a v patře přelepil u ostatních dveří domovní kukátka, aby ho nemohl vidět některý ze sousedů. Pak přiložil ke dveřím ucho a poslouchal, jestli je byt skutečně prázdný.

Z bytu si odnesl cennosti, které se daly lehce zpeněžit. Většinou šlo o elektroniku nebo o šperky. Celkem způsobil škodu téměř půl milionu korun.

Muž byl obviněn z porušování domovní svobody, krádeže, poškození cizí věci a podílnictví. V minulosti byl za podobnou činnost již třináctkrát trestán. Stíhán je vazbě.

ČTK
J. Zeman 421 Policie dopadla cikána. 22:21 20.10.2015