2. září 2015 13:58 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Policisté dopadli zloděje mobilu díky selfie fotkám

Selfie (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Selfie (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BEROUN Berounští policisté se dostali na stopu zlodějům mobilního telefonu díky „selfie“ portrétům, které fotili ukradeným přístrojem. Fotografie se zobrazovaly majiteli na jeho notebooku, který byl s odcizeným telefonem spárovaný. Mladík fotky vyvěsil na sociální síti s žádostí o identifikaci zlodějů, a tak se dozvěděl jejich jména, která předal policii.

Obviněnému muži a ženě hrozí až dvouleté vězení, sdělila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Majitel byl okraden minulý týden odpoledne, když usnul na autobusové zastávce v Berouně. Kdosi mu odcizil batoh s osobními věcmi, mobilním telefonem a penězi. „Chytrý telefon, který pachatelé muži odcizili, byl však díky aplikaci spárovaný s jeho notebookem. V okamžiku kdy pachatelé zapnuli tento mobilní telefon, došlo ke spárování s notebookem poškozeného,“ uvedla Pučelíková.

Muži se pak začaly na notebooku zobrazovat portréty domnělých zlodějů. Fotografie vyvěsil na sociální síti Facebook s žádostí o pomoc s identifikací. „Jelikož poškozený i pachatelé pocházejí z našeho okresu, netrvalo dlouho a muž znal jejich jména,“ dodala mluvčí.

Na fotografiích byla pachatelka se svým bratrem, který se ale podle Pučelíkové krádeže nedopustil. Po zadržení obou sourozenců se k činu přiznal jiný muž, jenž na portrétech nebyl zachycen.

ČTK