Čtvrtek 29. září 2022, svátek má Michal
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Použil nůžky jako párátko a spolkl je

Magazín

  11:54
PEKING - Čínští chirurgové zachránili život muži, který nešťastnou náhodou spolkl nůžky, jimiž si čistil chrup. Sedmadvacetiletý Lin Kchung z východočínského města Pchu-tchien si značně pořezal zevnitř hrdlo.

Číňan použil nůžky jako párátko a přitom je spolkl. foto: Reprofoto

Muž použil po jídle asi deset centimetrů dlouhé nůžky místo párátka. Jenže právě v tom okamžiku pronesl jeho kamarád vtip, který nešťastníka rozesmál tak, že mu nůžky vklouzly do krku. Pokusil se je sice zachytit za špičky směřující vzhůru, ale naopak jim pomohl proniknout ještě hloub do těla, kde ho vážně poranily.

"Když dorazil, měl obličej zkroucený bolestí, byl bledý jako stěna a potil se. Měl problémy s polykáním a ve slinách měl krev," vylíčil chirurg tamní nemocnice.

Rentgenové snímky ukázaly, že nůžky zcela vnikly do mužova jícnu, přičemž jejich špičaté hroty trčely do hrtanové příklopky.

Chirurgové Lin Kchunga mohli operovat jen při lokálním umrtvení, protože celková narkóza by jeho celé tělo zklidnila a uvolnila natolik, že by nůžky sklouzly ještě hloub. Operace trvala asi 30 minut a následky poranění hrdla nebudou podle lékařů vážné.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Pronájem samostatného domku 2+kk, 40 m2, Husovo nám., Benátky nad Jizerou
Pronájem samostatného domku 2+kk, 40 m2, Husovo nám., Benátky nad Jizerou

Husovo náměstí, Benátky nad Jizerou - Benátky nad Jizerou I, okres Mladá Boleslav
10 000 Kč/měsíc