2. dubna 2009 11:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Použil nůžky jako párátko a spolkl je

Číňan použil nůžky jako párátko a přitom je spolkl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Číňan použil nůžky jako párátko a přitom je spolkl. | foto: Reprofoto

PEKING Čínští chirurgové zachránili život muži, který nešťastnou náhodou spolkl nůžky, jimiž si čistil chrup. Sedmadvacetiletý Lin Kchung z východočínského města Pchu-tchien si značně pořezal zevnitř hrdlo.

Muž použil po jídle asi deset centimetrů dlouhé nůžky místo párátka. Jenže právě v tom okamžiku pronesl jeho kamarád vtip, který nešťastníka rozesmál tak, že mu nůžky vklouzly do krku. Pokusil se je sice zachytit za špičky směřující vzhůru, ale naopak jim pomohl proniknout ještě hloub do těla, kde ho vážně poranily.

"Když dorazil, měl obličej zkroucený bolestí, byl bledý jako stěna a potil se. Měl problémy s polykáním a ve slinách měl krev," vylíčil chirurg tamní nemocnice.

Rentgenové snímky ukázaly, že nůžky zcela vnikly do mužova jícnu, přičemž jejich špičaté hroty trčely do hrtanové příklopky.

Chirurgové Lin Kchunga mohli operovat jen při lokálním umrtvení, protože celková narkóza by jeho celé tělo zklidnila a uvolnila natolik, že by nůžky sklouzly ještě hloub. Operace trvala asi 30 minut a následky poranění hrdla nebudou podle lékařů vážné.

Lidovky.cz