„Kvída nás pěkně napínala,“ konstatoval ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Přitom právě o jejím dalším očekávaném mláděti jsem napsal úvod připravované knížky. Uzavřel jsem ho otázkou, kdo se narodí dřív: Jestli knížka nebo mládě. Jsem rád, že vyhrála Kvída.“
Mládě přesto nemá vyhráno, protože pro hrabáče bývá kritický především první týden. Ošetřovatelé budou muset být v pozoru mimo jiné i proto, že samice hrabáče své mládě často zalehne. „Za dobré znamení můžeme považovat to, že mládě je aktivní, samo se probouzí a vyhledává matčiny struky. Pevně věříme, že se jej podaří úspěšně odchovat,“ kurátor chovu kopytníků Zoo Praha Jan Marek.
První mládě se Kvídě narodilo v září 2013, to se ovšem – stejně jako mládě narozené o rok později – odchovat nepodařilo. První úspěšný odchov v pražské zoo proběhl v roce 2015; sameček Kito dnes žije v Zoo Randers v Dánsku. Také čtvrté mládě, samičku Nyotu, narozenou v srpnu 2016, již Kvída odchovala bez obtíží. Nyota se nedávno přestěhovala do Zoo Olomouc.
Hrabáč kapský je středně velký savec původem z Afriky. Aktivní bývají hrabáči především v noci, mají silný sluch a zrak a obvykle vedou raději samotářský život. Jedná se o poslední přežívající druh z řádu hrabáčů.