Čtvrtek 30. června 2022, svátek má Šárka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při maratonu v Praze se sní bezmála pět tun banánů

Magazín

  6:50
Při nedělním maratonu v Praze se sní bezmála pět tun banánů a asi 2,8 tuny pomerančů, uvedli v tiskové zprávě pořadatelé. Dohromady se vypije téměř 600 hektolitrů vody a iontového nápoje, odhadují. Zejména pitný režim bude pro účastníky 22. ročníku Volkswagen Maratonu Praha důležitý, očekává se totiž slunečné a teplé počasí.

Kapacita hlavního závodu je 10.600 lidí. Vyprodána byla 69 dní po spuštění registrací loni v září. Vedle maratonců bude na startu také 620 čtyřčlenných štafetových týmů, které se o vzdálenost 42 kilometrů a 195 metrů podělí. Bude mezi nimi také osm netradičních štafet Yellow Ribbon Run označených žlutou stužkou, které upozorňují na problém zaměstnanosti lidí po výkonu trestu. Společně v nich poběží vězni, bývalí odsouzení, příslušníci vězeňské služby, zástupce kanceláře ombudsmanky a ředitelé velkých firem.

Většina Čechů minimálně jednou týdně sportuje. Vévodí běhání

Pětatřicet hudebních skupin rozmístěných po trati bude hrát do kroku běžcům 93 národností. Nejvíce zahraničních účastníků přijede ze Slovenska, Číny a Francie. Počet čínských účastníků se zvýšil z loňských 152 na takřka čtyři stovky.

Tři čtvrtiny běžců jsou muži, průměrně jim je 40,4 roku a pražský maraton zvládají za tři hodiny, 49 minut a šest sekund. Průměrný věk žen na maratonu je 37,2 roku. Něžné pohlaví pražský maraton průměrně běží v čase 4:17:27. Maratonská účastnická medaile bude dárkem pro 29 běžců a deset běžkyň, kteří slaví narozeniny právě v den závodu 8. května. Nejstarším účastníkem bude jednaosmdesátiletý Zdeněk Kerner. V ženské části startovního pole bude nejstarší Němka Renate Werzová.

Vedle maratonu jsou na programu i doprovodné nesoutěžní akce, kterých se zúčastní dalších více než pět tisíc lidí. 4700 z nich by se mělo postavit na start rodinného minimaratonu, který měří 2,5 kilometru.

Autor:

Proč dřív lidé vypadali na fotce starší. Rychleji se stárnulo, nebo je to klam?

Premium Tak schválně, udělejte si čas a zalistujte rodinnými alby. Podívejte se na svoje rodiče, prarodiče, praprarodiče. A...

Rozvod, má prohra. Voříšek o synech, bohu Nedvědovi i bláznivé dietě

Premium Evropský titul, zlato se Spartou, reprezentační srazy v pověstném hotelu Praha i rady od idolu Pavla Nedvěda, ale taky...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat