Sobota 8. května 2021Den vítězství 14 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Přijďte se potěšit. Vilhelmová a Geislerová opět chystají bazar

Vánoční bazar v Mokré čtvrti (2008), Aňa Geislerová, Taťána Vilhelmová a Petr Serge Butko. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vánoční bazar v Mokré čtvrti (2008), Aňa Geislerová, Taťána Vilhelmová a Petr Serge Butko. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Vánoční bazar v Mokré čtvrti, který tradičně pořádají herečky Tatiana Vilhelmová, Aňa Geislerová a režisér Peter Serge Butko, po roční přestávce opět otevírá. Od 17. do 19 prosince můžete přijít do pražského Divadla Disk darovat, koupit a udělat radost sobě i druhým. Akce vyvrcholí koncertním večírkem v Lucerna Music Baru 20. prosince. Všechny vybrané peníze poputují na charitu.

"Chceme udělat něco pro lidi. Měli jsme radost z toho, že jsme někomu pomohli a že to pro někoho má význam. Naše motivace roste. Je to osobní zaujatost, umanutost a možná i kus sobectví. Člověku to dělá dobře, že něco udělal," řekla Geislerová.

Zájemci o pomoc mohou v Divadle Disk tři dny vybírat z nabídky, kterou tvoří příspěvky od dobrovolných dárců, ale také výrobců značkového zboží či alkoholu.

Vánoční bazar v Mokré čtvrti (2008).

Pohodová atmosféra se sklenkou alkoholu
"Přinést může kdokoli cokoli. Neměříme, neříkáme, nesoudíme... Jsou to nové věci i staré věci, šaty, boty, látky, hrnečky i věnečky. Nikoho neomezujeme a nic nevracíme. Co se neprodá, jde přímo do dětských domovů nebo do Červeného kříže," uvedla Geislerová.

Vánoční bazar v Mokré čtvrti (2008).

Bazar v Mokré čtvrti

V pátek 17.12. budou herečky přijímat v prostorách divadla DISK Damu, Karlova 26, Praha 1 vaše dary. "Přinést můžete všechno, čeho se vzdáte a máte pocit že by to někomu mohlo udělat radost," vzkazují.

Od soboty 18. 12. do neděle 19. 12. se budou přinesené věci prodávat ve velkém sále divadla DISK Damu.


Upozornila, že lidé kladně reagují na atmosféru, kterou charitativní bazar nabízí. "Je to na osobní bázi. Mluvíme tam s lidmi, stojíme v divadle, prodáváme věci a naléváme alkohol. Snažíme se, aby to byla příjemná zábava. Lidé navíc mohou vidět, kam se jejich peníze dostanou," uvedla.

Letos i na Slovensku
Podle Butka se díky akci, která začala v roce 2002, a s výjimkou

On-line

Zájemci o příspěvek se mohou také zúčastnit internetové aukce na webových stránkách www.vanocnibazar.cz

loňského roku se konala pravidelně, podařilo poskytnout zážitky dětem, seniorům a pomoci také dalším projektům. "Zařídili jsme pobyt u moře důchodcům, kteří tam nikdy nebyli," uvedl.
Vánoční bazar v Mokré čtvrti (2008).

Upozornil, že zatímco v prvním ročníku se podařilo vybrat zhruba 50 tisíc korun, předloni se částka vyšplhala na 1,4 milionu korun. Obdarováváni jsou nejen chudí či nemocní lidé. Letos chtějí pořadatelé přispět například České obci překladatelské, které se nedostává prostředků. Podle Butka je novinkou letošního ročníku rozšíření akce na Slovensko.

Snesitelná lehkost pití
Roční přestávka v aktivitách Mokré čtvrti byla podle protagonistů způsobena "nedostatkem nadšení". "Dělat charitu jako povinnost je hloupost. Musí tam být nadšení. To loni chybělo," vysvětlila Vilhelmová na tiskové konferenci.

Vánoční bazar v Mokré čtvrti (2008). Aňa Geislerová a Petr Serge Butko

Letos očekává, že se podaří vytvořit atmosféru, která charitativnímu záměru prospěje. Vyvrcholením akce má být večírek pod názvem Snesitelná lehkost pití, na který si návštěvníci mohou koupit vstupenky. Mezi hosty budou zpěvačky Marie Rottrová a Marta Kubišová. Na pódiu se objeví mimo jiné Matěj Ruppert, Petr Čtvrtníček, Aleš Háma, Ester Kočičková, Jiří Macháček, Gypsy.cz či Iva Frühlingová. Pořadatelé tam oznámí částku, kterou se při letošním bazaru podaří vybrat.

,

Jsme inspektoři, ohlásili se agenti do Vrbětic. Později se ozval výbuch

Lidé v okolí Vrbětic protestovali po výbuších proti skladu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přijeli do muničních skladů ve Vrběticích a prokázali se jako zaměstnanci ostravské firmy Imex Group. Jednalo se však o...

Muž z Imex Group: Do beden k odeslání by se ve Vrběticích nikdo nedostal

Vjezd do bývalých muničních skladů ve Vrběticích | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sklady ve Vrběticích na Zlínsku, které podle českých tajných služeb vyhodili do povětří ruští tajní agenti, měla...

Války budoucnosti mohou probíhat v lidské mysli, říká bezpečnostní analytička

Kristina Soukupová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Její znalosti sice využívají vojáci a jeden kolega ji prý s nadsázkou navrhl jmenovat čestnou generálkou britské...