Čtvrtek 26. ledna 2023, svátek má Zora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Táňa Vilhelmová slaví pětatřicáté narozeniny

Lidé

  7:00
PRAHA - Táňa Vilhelmová, která slaví pětatřicátiny, o sobě někdy říká, že je jenom taková "žižkovská Máňa". Ve skutečnosti je to přitom jedna z nejtalentovanějších hereček své generace, která má od 15 let na kontě desítky filmových postav i účinkování na jevišti - ať už v Dejvickém divadle nebo při Letních shakespearovských slavnostech.

Táňa Vilhelmová foto: MAFRA - Jan Zátorský

Dnes už trojnásobná matka po narození dětí sice zvolnila, nikdy ale úplně nezmizela ze scény. Během uplynulých pěti let sice na jednu stranu zazářila třeba na Pražském hradě coby Kateřina ve Zkrocení zlé ženy nebo filmu Kajínek, zároveň ale její soukromý život procházel turbulencemi.

Rozešla se s manželem, se kterým má syny Františka a Cyrila, a dala se dohromady s hereckým a hudebním idolem Vojtou Dykem, o sedm let mladším. Pár, kterému zpočátku bulvár původně nedával příliš šancí, je spolu už dva roky a před dvěma měsíci se jim narodil syn Alois.

Tatiana Vilhelmová a Vojtěch Dyk

Sama o sobě Vilhelmová prohlašuje, že je dobrodruh a ničemu se nebrání. "Věta 'Mám svý jistý' je podle mě příšerná," dodala před pár měsíci v rozhovoru herečka, která neváhá cestovat s malými děti třeba na druhý konec zeměkoule. Ostatně, ono jí nic jiného občas nezbývá - otce má na Ukrajině a její matka žije s novým partnerem v Jižní Africe.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat