16. července 2011 8:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Prostitutky hledají v reality show manžela

Prostitutka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prostitutka. | foto: ČTK

LUSAKA Reality show, která má pomoct bývalým prostitutkám najít si manžela, spustila zambijská televize. O hlavní cenu odpovídající v přepočtu asi 155 tisíc korun, plus zaplacené výlohy na svatbu, soupeří 18 sexuálních pracovnic, a televizní stanice Muvi TV uvádí, že jim chce tímto způsobem nabídnout druhou šanci.

"Chceme (těm) ženám zněmit život. Koneckonců jsou to taky lidi," řekla zpravodajskému serveru BBC News mluvčí televize Coreena Paulinaová. Soutěžící televize rekrutovala přímo na ulicích hlavního města Lusaky i v dalších částech země, dodala.

Některé z účastnic uvedly, že svoje těla prodávaly, protože jsou osamělými matkami a nemohly své děti jinak uživit. "Musela jsem nějak vydělat na živobytí pro sebe a své dvě děti," řekla osmadvacetiletá Precious Kawaingaová. "Uchýlila jsem se k prostituci, protože otec mých dětí se ke mně obrátil zády," dodala.

S holýma rukama neodejdou ani ty soutěžící, které diváci z pořadu postupně hlasováním vyloučí; od Muvi TV dostanou cenu útěchy ve výši zhruba 17.000 až 25.000 korun, a také nabídku práce na plný úvazek, aby se nemusely vracet k prostituci.

Reakce diváků v hlavním městě Lusace jsou ovšem smíšené. "Jednou prostitutka, vždycky prostitutka. Změnit se přes noc je hodně těžké," řekl Humphrey Banda. Ovšem Prisca Chisengaová je jiného mínění: "Není fér soudit je podle jejich minulosti," prohlásila.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz