Sobota 4. dubna 2020svátek má Ivana 11 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

‚Zázraky se dějí!‘ Putin daroval štěně dceři chudé učitelky

Tisková konference Vladimira Putina. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tisková konference Vladimira Putina. | foto: Reuters

PRAHA Ruský prezident Vladimir Putin zvládá nejen roli drsného dobrodruha, ale i štědrého Dědy Mráze. Jedenáctileté školačce Anně Abramovové z Kurska daroval pod novoroční stromeček fenku labradora.

O štěněti dívka už dlouho snila, ale nemohla si jej dovolit. Její matka, učitelka, sama vychovává kromě dcery ještě syna. Anna proto napsala o svém trápení rovnou hlavě státu - a prozíravě tak učinila ve čtvrtletním předstihu před Novým rokem, který se v Rusku a dalších postsovětských zemích slaví podobně jako jinde Vánoce.

„Zázraky, jak vidíme, se dějí!“ uvedla o chlupaté nadílce pod stromečkem u Abramovových starostka města, ležícího v centrálním Rusku. Prezident kromě psa a novoročních pozdravů poslal také velikou krabici cukroví.

Matka dívky si myslí, že dárek od prezidenta je více než zasloužený: dcera je jedničkářka a také vyhrává olympiády ze školních předmětů.

Zasloužené štěně Undina

Tříměsíční fenka slyšící nově na jméno Undina si už na nový domov zvykla. „Štěně se skamarádilo s předchozími obyvateli bytu, kočkou a potkanem, když projevilo odlišné chutě. Dává přednost masným jídlům a kaším,“ ujistil v komuniké městský úřad.

Anna ovšem od nynějška musí vstávat dřív, aby ještě před odchodem do školy stihla vyvenčit Undinu, jejíž jméno může odkazovat k bájné bohyni, anebo spíše k hrdince melodramatického seriálu.

Putin letos neobdaroval jen jednu holčičku z chudé rodiny, ale hned dvě. Štěně plemene husky dostala už před třemi týdny dvanáctiletá Olga Maruščenková ze sibiřské vsi Belyj Jar, která si prezidentovi o přesně takový dárek pro sebe a mladší sestru taky napsala.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....