24. prosince 2010 8:02 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rakušan bude mít bohaté Vánoce. Získal nejvyšší loterijní výhru v historii

Vídenaň vyhrál v loterii 225 milionů korun. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vídenaň vyhrál v loterii 225 milionů korun. | foto: Shutterstock

VÍDEŇ Jeden z obyvatel Vídně bude mít mimořádně bohaté Vánoce. Podařilo se mu v rakouské sázkové hře Lotto získat ve středu večer zatím nejvyšší výhru v loterijní historii v Rakousku. Na konto mu tak přibude 8,9 milionu eur (přes 225 milionů Kč).

V tipovací hře "6 ze 45" se tentokrát ta "správná" šestice čísel skládala z 3, 7, 11, 28, 35 a 36. Trefil se do ní jediný sázející, který je z Vídně.

Podle společnosti Rakouské loterie si kombinaci nevybral sám, ale nechal to na počítači. Přesně mu za to připadne 8,905.907,20 eur (225,240.516 Kč).

Kvůli velkému jackpotu zachvátila v posledních dnech Rakousko sázkařská horečka. Do loterijní centrály se dostalo 15,5 milionu tipů na 2,5 milionech tiketů. Trafikanti si mnuli ruce a těšili se z příjmů z prodeje tipovacích lístků. Mnozí z nich sami zákazníky lákali vlastnoručně vyrobenými reklamními plakáty. Někde se tvořily fronty. Většina lidí důvěřovala počítači a nechala si od něj čísla vybrat.

Rok 2010 v obrazech

Dosud nejvyšší rakouskou výhru podle společnosti Rakouské loterie si loni v říjnu odnesl tipující z Dolních Rakous. Bylo to 7,9 milionu eur (asi 200 milionů Kč).

ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…