18. prosince 2010 11:27 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rath, Čunek i Bursík si opět zazpívají Rybovu mši. Tentokrát s Brity

David Rath | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Rath | foto: ČTK

PRAHA Čeští zákonodárci bez rozdílu politických stran stejně jako v předchozích dvou letech zazpívají v chrámu svatého Víta Rybovu Českou mši vánoční. Na společné vystoupení přijeli i zástupci Parlamentního pěveckého sboru tvořeného poslanci z Dolní sněmovny a Sněmovny lordů britského parlamentu. Vstup bude volný do naplnění kapacity.

Z politiků se v jednom sboru sejdou například František Bublan a hejtman David Rath (oba ČSSD), Petr Tlučhoř a Petr Bratský (oba ODS) a Jiří Čunek (KDU-ČSL). Pozváni byli i členové parlamentního sboru, kteří v letošních volbách neuspěli, jako například Martin Bursík (Strana zelených) nebo Lenka Mazuchová (ČSSD).

Senátorky, senátory, poslankyně a poslance doprovodí Hostivařský komorní orchestr, sestavený z žáků a učitelů Základní umělecké školy Praha 10 - Hostivař. Dále vystoupí pěvecký sbor RadHost tvořený rodiči žáků a Dvořákův komorní sbor dirigovaný Františkem Šterbákem. Sólisty budou sopranistka Lucie Špičková, altistka Lucie Fišer Silkenová, tenorista Marián Vojtko a basista Martin Vodrážka.

Rok 2010 v obrazech

Inspirací pro pořadatele akce bylo společné předvedení právě Rybovy mše devadesátičlenným sborem britského parlamentu, který tvořili v roce 2007 také bez rozdílu stranické příslušnosti poslanci a lordi spolu s parlamentními zřízenci a uklízečkami.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!