Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Řidič jel 30 kilometrů v protisměru pro kabelku

Magazín

  17:30
Třicet kilometrů uháněl v protisměru Belgičan na chorvatské dálnici, aby dostal zpět kabelku své ženy, která ji zapomněla na na odpočívadle. Pozornosti policie ale neunikl, píše chorvatský list Večernji List.
Řidič (ilustrační foto)

Řidič (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Mercedes s belgickou státní poznávací značkou byl zadržen ráno na úrovni města Štitar na východě Chorvatska na dálnici spojující Záhřeb s Bělehradem.

"Pětapadesátiletý občan Belgie řídil vozidlo v protisměru 30 kilometrů. Chtěl se dostat na odpočívadlo, kde jeho manželka zapomněla kabelku s dokumenty," uvedla policie v protokolu.

Netrpělivý řidič byl předveden před správní soud, který ho potrestá za porušení dopravních předpisů. Tento přestupek se podle policejního mluvčího trestá pokutou pět až patnáct tisíc kun (16.400 až 50.000 korun) nebo 60 dní vězení.

Jízda v protisměru byla v poslední době častěji hlášena i z českých dálnic a rychlostních silnic. Na konci května ohrožoval třiatřicetiletý Švýcar pod vlivem drog desítky lidí rychlou jízdou v protisměru po silnici mezi Turnovem a Prahou. Policie muže zadržela až po 70 kilometrech jízdy, při níž způsobil asi pět dopravních nehod. Nikdo nebyl vážně zraněn.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat