27. září 2013 13:13, aktualizováno  14:14 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Rodící žena se dožadovala 'císaře', na lékaře zavolala policisty

Porod - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Porod - ilustrační foto | foto: Shutterstock

PRAHA Ženu rodící v nemocnici na Bulovce ve středu uklidňovali policisté, které přivolal nemocniční personál. Příjezdu policie se dožadovala rodička, protože ji zdravotníci nechtěli provést císařský řez, který žádala.

Policistům se podařilo ženu nakonec přesvědčit ke spolupráci s porodníky a za jejich přítomnosti se narodila zdravá holčička, sdělil policejní mluvčí Jan Daněk.

"Měli na nohách pouze návleky," komentoval Daněk ošacení policistů u porodu pro server Lidovky cz.

Dvojice policistů vyjížděla do nemocnice na Bulovce po oznámení na tísňovou linku 158 před půlnocí. Podle oznámení žena při probíhajícím porodu po zdravotnickém personálu striktně požadovala provedení císařského řezu, což zdravotníci nechtěli provést. Proto se žena dožadovala příjezdu policejní hlídky.

ČTĚTE TAKÉ:


Podle něj po příjezdu policisté rodičku uklidnili a přesvědčili, aby se zdravotníky spolupracovala. I po zklidnění situace ale žena trvala na přítomnosti obou policistů při porodu, proto policisté setrvali až do jeho konce.

"Ještě se to nestalo. Pokud se takový případ někdy stal, tak o něm nevíme. Ani kolega, který byl na místě. Pro něj to byl zážitek. Ani on sám nebyl u porodu své vlastní ženy. Byl to první porod, který zažil," řekl policejní mluvčí Jan Daněk pro server Lidovky.cz.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz