Úterý 14. července 2020svátek má Karolína 9 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

S přestavbou Notre-Dame pomůže i videohra Assassin’s Creed. Ve hře je katedrála detailně vyobrazena

Slavná pařížská památka hoří. Požár se nedaří zastavit. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Slavná pařížská památka hoří. Požár se nedaří zastavit. | foto: Reuters

PRAHA K přestavbě katedrály Notre-Dame pomůže akční videohra, ve které je katedrála detailně vyobrazena. Společnost Ubisoft na počest Notre-Dame vzkázala uživatelům, že si hru mohou stáhnout zdarma.

V pondělí večer začala hořet katedrála Notre-Dame. Než se požár podařilo uhasit, shořela střecha, krov a plameny zničily i věž nad chrámovou lodí. Celý týden už probíhají sbírky na obnovu památky.

Ničivý požár propukl ve slavné pařížské katedrále Notre-Dame.
Plameny a dým stoupají ze slavné pařížské katedrály.

Rekonstrukce budovy by měla být co nejvěrnější a to si vyžádalo studium všemožných materiálů - od fotografií a videí, až po dostupné projekty stavby. Dokonale zaznamenanou stavbu má také videohra od herního studia Ubisoft - Assassin’n Creed.

Společnost Ubisoft se rozhodla, že svůj sedmý hlavní díl v historicko-akční sérii Assassinn’s Creed Unity bude možné stahovat zdarma.  Ubisoft tím chce docílit, aby měl každý možnost alespoň virtuálně navštívit jednu z nejdůležitějších katedrál světa, která bude veřejnosti ve skutečném světě nejbližší čas nedostupná. Společnost se rozhodla, že na opravu katedrály přispěje částkou 500 tisíc euro.

Svět v daném herním dílu je nejrozsáhlejší a také nejinteraktivnější v celé sérii. „Mapa Paříže je doposud nejrozsáhlejší plnohodnotnou mapou z celé série Assassin’s Creed,“ popisuje Ubisoft. Právě proto může hra pomoci k obnově katedrály Notre Dame, jelikož je katedrála ve hře detailně vyobrazena.

Vývojáři chtěli mít ve hře přesnou repliku katedrály, což však nebyl jednoduchý požadavek. V té době takto přesná replika v online světě neexistovala, proto vývojáři vytvořili detailní 3D mapu objektu, píše The Verge o rozhovoru s grafičkou Carolinou Miousseovou, která měla na starosti vývoj katedrály ve hře.

Carolina Miousseová strávila roky tím, že se věnovala studii jednotlivých detailů katedrály a postarala se o to, aby byl ve hře každý detail Notre-Dame. S vývojem jí měli pomáhat i historici. „Studio tak má k dispozici každý milimetr stavby,“ píše The Verge.

Děj hry začíná v roce 1789 v období francouzské buržoazní revoluce. Příběh se odehrává v Paříži, hlavně kolem francouzsko-rakouského asasína jménem Arno Dorian, který se snaží lidem pomoci vybudovat svobodu. V příběhu se také vyskytují Napoleon Bonaparte a Maxmilien de Robespierre.

Před vydáním sedmého dílu společnost Ubisoft tvrdila, že půjde o převrat v celé sérii Assassin’s Creed. „Vývojáři museli pro tento díl předělat některé herní prvky a hra tedy obsahuje lepší ovládání a reálnější pohyby postav,“ tvrdí společnost. Hra také nabízí i několik RPG prvků, jako je tvorba a výroba svých nástrojů pro určenou potřebu.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce
SNAŽÍTE SE O MIMINKO? Funkce vaječníků s věkem klesá, pomoci může asistovaná reprodukce

S prodlužujícím se věkem a poněkud hektickým způsobem života přibývá žen, které mateřství odkládají. Těhotenství po čtyřicítce dnes proto není výjimkou. Vaječníky ale obelstít nejde, na řadu pak přicházejí reprodukční kliniky, které mají řešení.