27. prosince 2011 15:23 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Šanghaj zažívá polštářové bitvy. Lidé zahání stres

Jedna z polštářových bitev. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z polštářových bitev. |

Čínskou Šanghaj v minulých dvou dnech ovládly masové polštářové bitvy. Místní úředníci a posluchači vysokých škol si při nich uvolňovali stres nahromaděný během týdnů úmorné dřiny. Vánoční akce se ve městě opakovala už popáté.

Letos se zúčastnilo tolik "bojovníků", že další, dodatečný den polštářových bitev organizátoři připravují na 30. prosince.

"V Šanghaji je spousta úředníků a studentů, kteří jsou po celý rok ve škole nebo v úřadu vystaveni obrovské psychické zátěži," řekl agentuře Reuters zakladatel a hlavní organizátor akce Eleven Wang. "Chceme jim poskytnout ventil, aby se nahromaděného stresu zbavili."

Příprava na boj je poměrně jednoduchá. Každý účastník může na svůj polštář napsat jméno svého nadřízeného v práci nebo vyučujícího profesora, případně název nenáviděného předmětu, a s ním pak vyrazit do boje.

Své "zbraně" účastníci akce vytahují hned při vstupu do rozlehlého sálu, kde rytmus zápasu určuje hlasitá rocková hudba. Mírumilovnější povahy v rytmu hudby svými polštáři mávají, než aby je použili jako zbraně.

Většina bojovníků ale polštáři nejraději hází, jiní jimi agresivně buší do ostatních účastníků. Mnozí ze zápasu odcházeli se šrámy, když si nedostatečně chránili hlavu a měkké části těla.

"Letošní zápas jsem si doopravdy užila, zato můj přítel selhal," svěřila se novinářům čtyřiadvacetiletá Čchen I. "Po několika ranách to vzdal, protože se bál, že dostane nařezáno."

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz