5. dubna 2017 5:02 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Sitcom Ženatý se závazky se začal vysílat před 30 lety

Ženatý s leopardy. Otec Al Bunda z legendárního seriálu Ženatý se závazky si... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ženatý s leopardy. Otec Al Bunda z legendárního seriálu Ženatý se závazky si... | foto: Reprofoto

WASHINGTON/PRAHA  Před 30 lety, 5. dubna 1987, se začal vysílat americký seriál Ženatý se závazky. Sitcom o smolařském prodavači bot a jeho průměrné rodince s podprůměrnými příjmy způsobil pozdvižení.

Zastánci tradiční americké rodiny nemohli Bundovým přijít na chuť. Ženatý se závazky (Married with Children) však slavil úspěch, televize Fox jej vysílala do roku 1997, vzniklo 11 řad a 262 epizod. Seriál se vysílal v 60 zemích včetně Česka.

Humorné příběhy s Alem (Ed O’Neill), jeho kousavou manželkou Peggy (Katey Sagalová), zamindrákovaným synem Budem (David Faustino) a nepříliš bystrou dcerou Kelly (Christina Applegateová) byly natočeny jako parodie na seriály o poklidných a sladkých amerických rodinách, jako byly Krok za krokem, Plný dům či Cosby show. Zajímavostí je, že titulní píseň k sitcomu Love and Marriage nazpíval Frank Sinatra.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!