Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magazín

Jako ze Star Treku. Vesmírné síly Spojených států představily svou novou vlajku

Nové logo amerických vesmírných sil (vlevo) se podobá logu hvězdné flotily velitelské federace planet ze seriálu Star Trek (vpravo). foto: Sky News

Washington - US Space Force, nejnovější vojenská organizace USA, která je zaměřena na vesmír, odhalila v pátek svou vlajku. U ceremoniálu představení vlajky Vesmírných sil Spojených států nechyběl v Oválné pracovně americký prezident Donald Trump. Prapor ihned vzbudil pozornost, nápadně totiž připomíná ten ze známého seriálu Star Trek.
  14:31

USA připravují smlouvu o dolování na Měsíci. Hledají tak vesmírné spojence, Rusko v první skupině není

„Ve vesmíru leží naše naše budoucnost, ať už se budeme bavit o obraně nebo o útočných operacích,“ uvedl Trump podle serveru Space.com.  „V tuto chvíli, podle informací které dostávám a z toho, co slýchávám, jsou Spojené státy ve vesmíru lídrem,“ dodal.

Vlajka samotná je tmavě modrá, na první pohled by se mohla zdát až černá. Kromě nápisu „United States Space Force“ (Vesmírné síly Spojených států) obsahuje i římské číslice MMXIX (rok 2019, kdy organizace vznikla). 

Jedná se o první vojenskou vlajku, která byla nově navržena za posledních 72 let. Bude mít své místo v Oválné pracovně po boku ostatních vlajek, které reprezentují jednotlivá vojenská odvětví.

Uživatelé Twitteru ihned poukázali na nápadnou podobnost s vlajkou ze známého televizního seriálu Star Trek. Další však poukazují na to, že prapor vychází z americké vojenské historie a podobnost je náhodná.

Autoři: