30. října 2007 13:14 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Soud potrestal nevěrníka pokutou

Soud | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Soud | foto: Reprofoto

PHNOMPENH V Kambodži mají bič na záletníky v podobě nového zákona, který umožňuje trestat nevěrné manžele. Poprvé ho dnes použil soudce, který nařídil nevěrníkovi zaplatit pokutu ve výši 175 eur. Muži se zřejmě ulevilo, hrozil mu totiž až rok vězení. Přísnějšímu trestu unikl obžalovaný jen proto, že už před časem podal žádost o rozvod.

Podváděná manželka původně chtěla na svém muži vysoudit mnohem tučnější odškodné - žádala totiž částku 350.000 eur (asi 9,5 milionu korun). Obžalovaný, místopředseda národního fotbalového svazu, ale nakonec vyvázl jen s minimálním trestem. Soudce přihlédl k tomu, že nevěrný manžel podal už před 18 měsíci žádost o rozvod a jeho manželství zatím nebylo rozvedeno jen kvůli sporům o majetek.

Nový zákon, který zařazuje manželskou nevěru mezi trestné činy, začal v Kambodži platit v září. Jeho přijetí doprovázely ostré spory.
ČTK, Lidovky.cz

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz