Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Souložil za volantem, přišel o řidičák

Magazín

  9:40
Kuriózní případ řešila o velikonočním víkendu norská policie. Její hlídka stíhala na dálnici auto, které nejenže překročilo povolenou rychlost, ke všemu kličkovalo z jedné strany na druhou. Na vině nebyl alkohol, jak se policisté zprvu domnívali, ale sex.
Řidič - ilustrační foto.

Řidič - ilustrační foto. foto: Shutterstock

Podle agentury AFP překročilo auto rychlostní limit o plných 33 kilometrů v hodině. Policisté se okamžitě vydali ho stíhat, a když vůz dojeli, zjistili, že muži, který seděl za volantem, překážela ve výhledu jeho mladá spolujezdyně, která mu "seděla na klíně". Ochránci zákona prý nevěřili vlastním očím. Situaci natočili jako důkazní materiál, pak auto předjeli a na nejbližším odpočivadle donutili zastavit.

Řidičem byl osmadvacetiletý muž, kterého za divoké hrátky za volantem čeká přinejmenším tučná pokuta.

"Co je vedlo k tomu, aby tak riskovali, nevíme," krčil rameny policista Tor Stein Hagen. "Auto kličkovalo ze strany na stranu. Žena seděla řidiči na klíně a za jízdy souložili," líčil situaci a dodal: "Samozřejmě, že toho přes ní moc neviděl. Výhled mu zcela zakrývalo její tělo."

O trestu by se prý mělo rozhodnout do týdne. "Zaplatí pěkných pár tisíc korun pokuty a na nějakou dobu nejspíš přijde o řidičský průkaz," citovala agentura AFP dalšího policistu.

Dotyčné spolujezdkyni je jednadvacet let. Když jejímu příteli zabavili řidičský průkaz, musela usednout za volant ona.
Autoři: ,