Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Španělská učitelka popisovala orgány ve speciálním obleku. Vypadala jako stažená z kůže

Magazín

  5:00
Valladolid (Španělsko) - Učitelka na základní škole ve španělském městě Valladolid originálním způsobem zaujala žáky a získala i obdiv uživatelů sociálních sítí svou metodou výuky biologie. Na hodinu, v níž se probírala anatomie člověka, přišla v kombinéze s namalovanými vnitřními orgány a vypadala tak jako stažená z kůže.

Učitelka pojala výuku neobvyklým způsobem. foto: Reprofoto/Twitter: @mikemoratinos

„Jsem velmi pyšný na tuto sopku nápadů, kterou mám to štěstí mít doma,“ napsal na Twitteru manžel třiačtyřicetileté učitelky Veróniky Duqueové. Právě on její fotky ve speciální vyučovací pomůcce zveřejnil na sociální síti Twitter, kde vyvolal pozitivní reakce. „Geniální, inteligentní, didaktické,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru.

„Můžeme jim ukazovat přehršel videí, ale nebude to stejné, jako když uvidí svou učitelku s ‚jejími‘ vnitřními orgány,“ řekla se smíchem Duqueová španělskému deníku El Espaňol.

Kombinéza, na níž jsou namalovány svaly, srdce, plíce či střeva, nebyla prvním převlekem této originální učitelky. Dětem se snažila už v minulosti výklad přiblížit například jako pirátka či středověká farmářka.

Duqueová vystudovala anglickou filologii a pedagogiku, poté se živila jako letuška. Děti ve škole učí od roku 2005. „Je to nejlepší práce na světě,“ uvedla.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat