Úterý 28. listopadu 2023, svátek má René
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Španělská učitelka popisovala orgány ve speciálním obleku. Vypadala jako stažená z kůže

Magazín

  5:00
Valladolid (Španělsko) - Učitelka na základní škole ve španělském městě Valladolid originálním způsobem zaujala žáky a získala i obdiv uživatelů sociálních sítí svou metodou výuky biologie. Na hodinu, v níž se probírala anatomie člověka, přišla v kombinéze s namalovanými vnitřními orgány a vypadala tak jako stažená z kůže.

Učitelka pojala výuku neobvyklým způsobem. foto: Reprofoto/Twitter: @mikemoratinos

„Jsem velmi pyšný na tuto sopku nápadů, kterou mám to štěstí mít doma,“ napsal na Twitteru manžel třiačtyřicetileté učitelky Veróniky Duqueové. Právě on její fotky ve speciální vyučovací pomůcce zveřejnil na sociální síti Twitter, kde vyvolal pozitivní reakce. „Geniální, inteligentní, didaktické,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru.

„Můžeme jim ukazovat přehršel videí, ale nebude to stejné, jako když uvidí svou učitelku s ‚jejími‘ vnitřními orgány,“ řekla se smíchem Duqueová španělskému deníku El Espaňol.

Kombinéza, na níž jsou namalovány svaly, srdce, plíce či střeva, nebyla prvním převlekem této originální učitelky. Dětem se snažila už v minulosti výklad přiblížit například jako pirátka či středověká farmářka.

Duqueová vystudovala anglickou filologii a pedagogiku, poté se živila jako letuška. Děti ve škole učí od roku 2005. „Je to nejlepší práce na světě,“ uvedla.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!