Úterý 21. ledna 2020svátek má Běla -4 °C mlha Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Španělská učitelka popisovala orgány ve speciálním obleku. Vypadala jako stažená z kůže

Učitelka pojala výuku neobvyklým způsobem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Učitelka pojala výuku neobvyklým způsobem. | foto: Reprofoto/Twitter: @mikemoratinos

Valladolid (Španělsko) Učitelka na základní škole ve španělském městě Valladolid originálním způsobem zaujala žáky a získala i obdiv uživatelů sociálních sítí svou metodou výuky biologie. Na hodinu, v níž se probírala anatomie člověka, přišla v kombinéze s namalovanými vnitřními orgány a vypadala tak jako stažená z kůže.

„Jsem velmi pyšný na tuto sopku nápadů, kterou mám to štěstí mít doma,“ napsal na Twitteru manžel třiačtyřicetileté učitelky Veróniky Duqueové. Právě on její fotky ve speciální vyučovací pomůcce zveřejnil na sociální síti Twitter, kde vyvolal pozitivní reakce. „Geniální, inteligentní, didaktické,“ napsal jeden z uživatelů Twitteru.

„Můžeme jim ukazovat přehršel videí, ale nebude to stejné, jako když uvidí svou učitelku s ‚jejími‘ vnitřními orgány,“ řekla se smíchem Duqueová španělskému deníku El Espaňol.

Kombinéza, na níž jsou namalovány svaly, srdce, plíce či střeva, nebyla prvním převlekem této originální učitelky. Dětem se snažila už v minulosti výklad přiblížit například jako pirátka či středověká farmářka.

Duqueová vystudovala anglickou filologii a pedagogiku, poté se živila jako letuška. Děti ve škole učí od roku 2005. „Je to nejlepší práce na světě,“ uvedla.

Premium

Proč vyhraje vodík. Vynálezce Tůma má o budoucnosti automobilů jasno

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Už před dvaceti lety se projel vodíkovým autem, kterým chtějí Japonci na letošní olympiádě v Tokiu propagovat...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

Přivřela oči a doufala v polibek. Manžel ji místo toho shodil ze srázu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ležela vedle něj a pravidelně oddychovala. Odtáhl se od ní, co mu jen postel dovolila, a otočil se zády. Musí to udělat...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!