Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Trhl rekord v jízdě na skateboardu, nyní je buldok Otto nominován na cenu Hot Dog

Magazín

  11:00
LIMA - Buldok Otto je internetovou hvězdou. Kromě toho, že je roztomilý, má totiž jednu zajímavou dovednost - umí jezdit na skateboardu. A to tak, že mu jeho jízda letos vynesla zápis do Guinnessovy knihy rekordů. To ale není všechno - v úterý byl Otto nominován na cenu „Hot Dog roku“ v anketě World Dog Awards.

Otto byl nominován na cenu „Hot Dog roku“ v anketě World Dog Awards. foto: Guinness World Records

Je z Peru, jsou mu čtyři roky a váží 27 kilogramů. V listopadu tohoto roku se buldok Otto navíc projel na prkně s kolečky pod rozkročenýma nohama 30 lidí, čímž si vysloužil popularitu po celém světě. Ale nejen to.

Protože mu nikdo nepomáhal a při jízdě se nikoho nedotkl, úspěch ho dovedl až k zápisu do Guinnessovy knihy rekordů.

Sláva mu ale rovněž přinesla nominaci v anketě World Dog Awards. Zde bude soutěžit v kategorii Hot Dog roku, což je kategorie, v níž jsou psi oceňováni za výkony na poli extrémních sportů.

“Otto surfuje, jezdí na skateboardu, dělá sandboarding a skimboarding, prozradila jedna z jeho majitelek Luciana Vialová pro agenturu AFP. Vášeň pro jízdu na skateboardu přitom začala jako součást jeho her.

To, že se dostal takto daleko, je spíše už jen bonus, kterým dělá radost lidem okolo. „Jsme na něj pyšní, je to člen naší rodiny,“ potvrzuje Vialová.

Autor: