Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trumpová slaví šedesátku

Magazín

  9:42
WASHINGTON/PRAHA - Rodačka ze Zlína, která se prosadila v zámoří, slaví životní jubileum. I přes svůj mladistvý vzhled se právě dnes dožívá šedesáti let. Podle jejích slov stojí za jejím úspěchem notná dávka sebevědomí a především chuť neustále pracovat.

S maminkou Marií Zelníčkovou přichází na letošní Ples v opeře. foto: ČTK

„Vstanu o šesté a celý den tvrdě pracuji. Spím jen čtyři hodiny denně,“ prohlásila kdysi. Majetek bývalé modelky je odhadován na mnoho miliard dolarů. Vlastní rozsáhlou síť hotelů a podílí se na stavbách mrakodrapů po celém světě. V roce 1990 byla ve Spojených státech vyhlášena hoteliérkou roku (manžel jí tehdy platil pouhý symbolický dolar ročně). Prostřednictvím teleshoppingu dokonce prodává vlastní řadu kosmetiky, oblečení, šperků či módních doplňků. Do toho pořádá přednášky, na kterých se věnuje jak byznysu, tak vztahům mezi muži a ženami. Vyzkoušela si i roli spisovatelky knih a sloupků do různých magazínů. Měla také vlastní reality show.

Láska k lyžování jí zůstala
Ivana TrumpováSvou rodnou zemi navštěvuje několikrát ročně. Naposledy byla čestným hostem na pražském Plesu v opeře, kterého se zúčastnilo mnoho známých osobností. Její další cesta povede do dějiště mistrovství světa v klasickém lyžování, které se koná v Liberci. Nezapře tak svůj kladný vztah k zimním sportům.

Ivana Trumpová, rozená Zelníčková, se narodila ve zlínské rodině architekta jako jedináček. Od dětství závodně lyžovala. Ve třech letech poprvé stála na lyžích a ve dvanácti byla součástí reprezentace. Studovala Fakultu tělesné výchovy a sportu na pražské Univerzitě Karlově. Lyžování jí také pomohlo při cestě na Západ. V roce 1971 se provdala za svého „kamaráda z lyžování“, Rakušana Alfreda Winklmayera. Později se v Kanadě seznámila s realitním magnátem, který pocházel ze zámožné rodiny, a už v roce 1977 se konala její druhá svatba.

Donald Trump mladou Ivanu uvedl mezi „smetánku“ americké společnosti. Společně vychovali tři děti, které nyní pracují v otcových společnostech. Podnikali a věnovali se výstavbě hotelů a kasin. Jejich vztah skončil v roce 1992 kvůli manželovým nevěrám. „Donald nebyl bohatý, když jsme se brali. Úspěch byl náš společný. Po rozvodu jsem sice dostala peníze, ale ty jsem rozmnožila nejmíň tisíckrát,“ tvrdí Trumpová. Finančně výhodný rozvod jí ale umožnil naplno „rozjet“ podnikatelské aktivity. Na Trumpovi tehdy vysoudila kromě 25 milionů dolarů také několik domů a roční apanáž ve výši dalších šesti milionů.

Své štěstí hledala po boku Itala Riccarda Mazzucchelliho. Poté se provdala ještě jednou. Minulý rok v dubnu si řekli „ano“ s italským modelem, po šestileté známosti. Svatba s Rossanem Rubicondim, který je o 23 let mladší, proběhla v Palm Beach na Floridě. Obřadu se zúčastnilo 500 hostů. Přišli také její dva předchozí manželé. S Donaldem nadále udržuje přátelský vztah a těší se spolu i ze svého prvního vnoučete, malé Kai Madison narozené v roce 2007. Že se Spojené státy staly Ivaniným novým domovem, naznačuje také fakt, že většinu času s ní zde pobývá i její 82letá maminka Marie.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!