17. ledna 2011 16:50 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

U Národního divadla vznikl les. Z vyhozených vánočních stromků

Instalace vánočních stromků na piazzetě Národního divadla. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Instalace vánočních stromků na piazzetě Národního divadla. | foto: Nová scéna Národního divadla

PRAHA Betonová plocha mezi Národním divadlem a Novou scénou se proměnila v les z vysloužilých vánočních stromků. Ty sem mohli Pražané přinést během uplynulého víkendu. Uprostřed lesíka stojí i myslivecký posed. Projekt 'Second chance - Nová scéna pro stromečky' vznikla po úspěšném letním projektu, kdy si zde lidé mohli posedět na pravém trávníku.

Vánoční stromek si o svátcích pořizují téměř všechny rodiny. Hned na Tři krále se ale symbol Vánoc promění v odpad, který se volně povaluje na ulicích a u kontejnerů. Mladí umělci se ale smrkům, borovicím a jedlím rozhodli dát druhou šanci. Na piazzetě Národního divadla z nich vytvořili improvizovaný les.

Instalace vánočních stromků na piazzetě Národního divadla.

Čtěte také:


"V instalaci představíme asi sedmdesát vánočních stromků z různých městských částí Prahy. Šlo nám o to vytvořit ideu lesa, " řekla serveru Lidovky.cz Marcela Straková z Nové scény Národního divadla. "Stromky sem mohli přinést lidé ze svých domovů, většinou jsme je ale svezli od kontejnerů," dodala.

Instalace vánočních stromků na piazzetě Národního divadla.

Prostranství za budovou Nové scény bude kromě stromků zdobit i myslivecký posed. Jeho autorem je architekt Matěj Petránek. "Na posed se bohužel vylézt nedá, mohlo by dojít ke zranění. Přece jen ten povrch je na pády dost tvrdý," vysvětlila Straková.

Slavnostní odhalení recyklovaného lesa se uskuteční v pondělí od 17:00 za doprovodu Klubu trubačů Českomoravské myslivecké jednoty.

Projekt, jehož autory jsou Michaela Klakurková a Jan Žaloudek, tento týden probíhá zároveň i v bukurešťském parku Izvor, kam umělce k instalaci pozvalo místní České centrum. Na léto už prý umělci chystají další akci.

gluGabriela Kolinová (Lukáčová)

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz