4. března 2009 11:41 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

U2 mají svou ulici, v New Yorku

Bono Vox | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bono Vox |

NEW YORK Newyorský starosta Michael Bloomberg v úterý dočasně přejmenoval jednu z ulic na Manhattanu po irské rockové skupině U2. Část 53. ulice v Midtown Manhattan se bude týden jmenovat U2 Way.

Bloomberg tak ocenil vydání dvanáctého studiového alba U2
nazvané No Line On The Horizon a také skutečnost, že kapela bude tento týden po dobu pěti dní vystupovat v noční talkshow amerického komika a moderátora Davida Lettermana. Rockeři tak chtějí ve Spojených státech propagovat své nové studiové album.

U Lettermana na AXN
Bude to poprvé, kdy v populárním Lettermanově pořadu Late Show vysílaném televizní stanicí CBS a v Česku dostupném na kabelové AXN, bude celý týden vystupovat nějaký hudební interpret.

U2 nahrávali No Line On The Horizon poměrně dlouho a několikrát odložili datum vydání. Materiál natočený s producentem Rickem Rubinem v roce 2006 odložili stranou. Přibrali pak staré spolupracovníky Briana Ena a Dannyho Lanoise a začali znovu nahrávat v létě 2007 v Maroku. Loni a začátkem letošního roku album dokončovali ve studiích v Dublinu, New Yorku a Londýně.

První studiové album U2 po pěti letech sklízí zatím spíš příznivé kritiky, ale irským hudebníkům považovaným za největší rockovou skupinu současnosti se nepodařilo se singlem z nové desky prorazit do čela britské hitparády. Album No Line On The Horizon přitom provázela masivní reklamní kampaň, která celé týdny připravovala půdu před jeho vydáním.

Deska má meditativnější tón
Část materiálu, který se nedostal na No Line On The Horizon, má koncem roku vyjít jako "doprovodné" album. Členové skupiny řekli americkému listu The New York Times, že tato ještě nepojmenovaná deska má mít "meditativnější tón". Dvanácté studiové album U2 vydali již v pátek v rodném Irsku. Ve většině
zemí vyšlo v pondělí a v USA v úterý.

U zrodu irských U2 stál v roce 1977 zpěvák Bono Vox, vlastním jménem Paul David Hewson. Kapela patří mezi nejpopulárnější rockové skupiny na světě. Za téměř třicet let existence prodala přes 100 milionů desek. Její členové, zejména Bono, jsou velmi aktivní v oblasti lidských práv.

Lidovky.cz, ČTK

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…