17. března 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Ukrajinští vězni se pokusili prchnout za pomoci vrtulníku

Útěk z vězení (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Útěk z vězení (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

KYJEV Dva ukrajinští vězni se neúspěšně pokusili o útěk za pomoci vrtulníku, s nímž jejich společníci přistáli v sobotu dopoledne přímo v nápravném zařízení. Oznámila to vězeňská služba, která nezdar dobrodružného plánu připsala profesionalitě dozorců.

Podle předběžných zjištění vrtulník se dvěma muži na palubě přistál ve věznici u Kirovohradu, aby tu "vyzvedl" dva vězně. Ačkoliv posádka vrtulníku se oháněla automatickou puškou Kalašnikov, dozorcům se podařilo zabránit stroji v odletu a uprchlíky i jejich "osvoboditele" zadržet.

ČTĚTE TAKÉ:

Později se ukázalo, že nešlo o skutečnou zbraň, pouze o model. Případ se vyšetřuje, ve věznici podle dozorců panuje klid a pořádek.

Útěky za pomoci vrtulníku nejsou až tak výjimečné. Například v létě 2009 vzrušil Belgii spektakulární útěk tří nebezpečných zločinců, kteří odletěli z věznice v Bruggách na palubě vrtulníku uneseného komplici.

O pár dní později dva trestanci z věznice Merkplas na severu země předvedli, že utéci lze i jednoduše: prostě si vzali na staveništi uvnitř káznice žebřík a přelezli přes zeď.

Lidovky.cz, ČTK