31. prosince 2015 18:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Umíte trochu anglicky? Zkuste přeložit pokřik prodavače v ulicích New Yorku

Policista v New Yorku řídí dopravu se stoickým klidem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policista v New Yorku řídí dopravu se stoickým klidem. | foto: Jiří Špaček, Lidovky.cz

New York Červen v New Yorku obvykle není deštivý, spíše tu čekejte rozpálené ulice. Letos přeci jen zapršelo a jeden z pouličních prodejců deštníků lákal skutečně podivným pokřikem. Rozluštíte ho?

Je středa 15. června dopoledne a vystupujeme z vlakové stanice Penn Station na newyorské 7th Avenue. Venku prší a ochladilo se. Nad schody vedoucími na ulici už horliví prodejci nabízejí za 5 i více dolarů deštníky. Sice chatrné kvality, ale pro to chvilkové použití naprosto dostačující.

Obvykle jsou pouličními obchodník afroameričané nebo hispánci a ani tady nejde o vyjímku. Tentokrát nás ale zaskočilo něco zcela jiného. Nikdo z nás ani našich přátel nedokázal dodnes rozluštit, o co jde. Zatím pána podezříváme, že strávil nějaký čas na Ostravsku...

Poslouchejte dobře. Jestli dokážete přeložit vše co řiká, napište nám. Nejzajímavější překlady zveřejníme a vybraný odměníme knihou.

TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou
TAMARA KLUSOVÁ: Porodní domy jsou pro mě zlatou střední cestou

Tamara Klusová – zpěvačka, autorka knížky, manželka oblíbeného muzikanta, ale hlavně trojnásobná maminka. Jaké bylo její vlastní dětství, kde dobíjí baterky a jaké porody se svými dětmi prožila? To se dozvíte v našem rozhovoru.