12. října 2012 9:27 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Úřednice zpronevěřila milion dolarů, nakupovala hordy panenek

Panenkám musí mnohdy dát sběratelka chybějící šatičky, botičky i vlásky a znovu spojit utrhané ručičky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Panenkám musí mnohdy dát sběratelka chybějící šatičky, botičky i vlásky a znovu spojit utrhané ručičky. | foto: ČTK

NEW YORK K devíti letům vězení odsoudil v New Yorku soud sedmašedesátiletou ženu, která podvodným účetnictvím připravila newyorskou římskokatolickou diecézi o milion dolarů. Podle soudců ukradenými penězi financovala svého nákladného koníčka - sbírala panenky.

Ze skromného domku odsouzené Anity Collinsové v newyorské čtvrti Bronx policisté odnesli osmadvacet krabic plných panenek. Cena některých exemplářů podle znalců dosahovala až 750 dolarů (téměř 15.000 korun).

ČTĚTE TAKÉ:

Žena pracovala jako úřednice v diecézní účtárně a vydávala falešná potvrzení za neexistující nákupy. Církevní úřady podváděla sedm a půl roku.

Collinsová se k činu přiznala a slíbila, že škodu v plné výši uhradí. V polovině trestu může být podle soudu podmínečně propuštěna. Panenky budou podle policistů zřejmě prodány v aukci a pomohou k pokrytí způsobené škody.

Lidovky.cz, ČTK