Čtvrtek 30. listopadu 2023, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

V Británii jsou opět trendem psi u volebních místností. Jejich fotky plní sociální sítě

Boris Johnson se svým psem. foto: Reuters

LONDÝN - Snímky psů u volebních místností v Británii se opět staly trendem na sociální síti Twitter. Sdílení fotografií psů pod hashtagem #dogsatpollingstations je ve Spojeném království v posledních letech fenoménem voleb.
  15:32

Letos navíc mají psi vzhledem k blížícím se svátkům příležitost vynést své nejlepší vánoční oblečky, poznamenala BBC. Na twitteru se objevují také další snímky zástupců živočišné říše před volebními místnostmi, včetně koní, ježků, fretek nebo koček.

Boris Johnson vychází z volební místnosti.
Premiér Johnson si k volbám vzal svého psa.

Volební pravidla podle britských médií přítomnost psů přímo uvnitř volebních místností dovolují. Musí ale být na vodítku a nijak nenarušovat volební proces. Majitelé jsou ale většinou požádáni, aby zvířata s výjimkou asistenčních psů nechali venku. Ochránci zvířat Britům připomněli, aby pro své mazlíčky nezapomněli zajistit vodu a ve tmě jim dali reflexní obojky, vodítka nebo obleky.

Have you got your vote in yet? ☑️#dogsatpollingstations #dogsatpollingstations2019 #europeanelections #europeanelections2019 #dogsofinstagram #sausagedog #monty

23. května 2019 v 14:48, příspěvek archivován: 12. prosince 2019 v 15:28
Autor: